تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴۰۱/۹/۸

بهترین بازیکن فوتبال جهان 2022

بهترین بازیکن فوتبال جهان 2022

در این مطلب لیستی از بهترین فوتبالیست های سال 2022 که بر اساس بازی تکنیکی آنها مشخص شده را با شما به اشتراک میگذاریم.

بهترین فوتبالیست های ۲۰۲۲؛ بر اساس توانایی و استعداد فعلی

در این مطلب لیستی از بهترین فوتبالیست های سال 2022 که بر اساس بازی تکنیکی آنها مشخص شده را با شما به اشتراک میگذاریم.

در این مطلب قصد دارم 10 تا از بهترین فوتبالیست های جهان که بیشتر بر اساس توانایی و استعداد فعلی آنها را به شما معرفی کنم. طبیعی است که همه به دنبال بهترین بازیکنان فوتبال باشند. 20 سال است که لیونل مسی و کریستیانو رونالدو از پادشاهان مستطیل سبز هستند. اما نسل جدیدی از ستاره ها متولد شده اند و پادشاهی آنان رو به افول است. در این متن سعی دارم بهترین های 2020 را به شما معرفی کنم.

بهترین بازیکن های فوتبال جهان در سال 2022

فاکتورهای زیادی در رتبه بندی ما در این لیست تاثیر گذار هستند. اما سعی و تمرکز بیشتر بر این بوده است که سابقه طولانی مدت بازیکنان در نظر گرفته شود. بنابراین ضعیف یا قوی بودن بازیکنان در یک فصل معیار و ملاک درستی برای سنجش توانایی آنان نیست.

جام ها،  قدرت لیگ ها، جادوی استعداد بازیکنان و آمارهای خام همه و همه از معیارهای ما برای رتبه بندی در این مطلب هستند. البته خیلی خوب می دانیم که ممکن است شمایی که مخاطب مجله ما هستید به شدت با این رتبه بندی مخالف باشید. اما زود تصمیم نگیرید! با وجود بازیکنانی مانند روبن دیاز، ویرجیل فن دایک و هافبک هجومی منچستر یونایتد برونو فرناندز و البته سلطان پی اس جی نیمار، متن ما ارزش خواندن و وقت گذاشتن دارد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

10. کریستیانو رونالدو از منچستر یونایتد

بیشتر از دو دهه بود که رونالدو (C is ia o Ro aldo) صدر جدول بهترین ها فوتبالیسیت های جهان را ترک نمی کرد اما در این لیست او دهمین رتبه را دارد. انصافا حق است اگر بگویم او بهترین روزهای ورزشی اش را پشت سر گذاشته و حالا رو به افول است. اما در عین حال هنوز هم یکی از بهترین مهره های منچستر به حساب می آید.

این بازیکن کارش را از وینگر بودن شروع کرده و حالا از فوروارد های هجومی تیمش به حساب می آید. در واقع او در بهترین زمان ممکن زیبا ترین گل ها را می زند پس حق است اگر بگویم بهترین فوروارد هجومی هم هست.

مطالب پیشنهادی: والپیپر رونالدو برای کامپیوتر

9. ترنت الکساندر آرنولد از لیورپول

مقایسه بازیکنان دفاع، فوروارد و هافبک خیلی سخت است. اما در خصوص آرنولد اوضاع فرق می کند. او بازیکنی است که می تواند در همه پست ها به خوبی ایفای نقش کند. خیلی کم پیش می آید که کم بیاورد، خیلی خوب می داند که در نقش هافبک کجا باید عقب و جلو برود، حفظ توپ کند یا اینکه نه با یک پاس طلایی بازی را به جریان بیاندازد. و البته خیلی راحت خط های نفوذی را تشخیص داده و با یک شوت، پاس گلی زیبا می دهد. الکسادر آرنولد (T e Alexa de -A old ) یکی از بهترین بازیکنان دفاعی تا سال 2022 شناخته شده است. و بسیاری از موفقیت های امروز لیورپول مدیون توانمندی ها و تاثیر  مداوم او در بازی است. و بهترین چیز در مورد او این است که تنها 23 سال دارد. روزهای درخشش هنوز در راهند!

8. کریم بنزما از رئال مادرید

از دیگر فوتبالیست های برتر سال 2022 می توان به کریم بنزما (Ka im Be zema) اشاره کرد. کریم بنزما بازگشتی طوفانی به این لیست داشته آن هم پس از نزیدک به دو دهه فوتبال بازی کردن! البته همه معتقدند که طلسم بردهای متوالی رئال مادرید به ستارگان گران و اسم های بزرگش بر می گردد اما من می گویم که این بردها مدیون یکی از کهنه کاران فرانسوی مستطیل سبز است که یکی از بهترین فصل هایش، 22-2021 را می گذراند.

این را هم بگویم که اسم او در این لیست به خاطر 17 گلی که در لالیگا زده، نیامده. عملکرد او در سه فصل گذشته هم قابل ستایش است. بنزما کسی است که بدون خودستایی و با تاثیر  همکاری و همراهی هم تیمی هایش موجب تاثیر در روند کار رئال مادرید و بالا رفتن نام خودش شده است.

7. هری کین از تاتنهام

مطمئنا این انتخابم مخالف زیادی خواهد داشت. اما سر جایتان بنشینید. به عنوان یکی از استعدادهای فوتبال در سال 2022-21 باید او را در این لیست پذیرفت. هری کین (Ha y Ka e) هر بار که بیشتر از 30 بازی رسمی را در لیگ بازی کرده، 20 گل در یک فصل برای تیمش زده است. البته در تورمنت های دیگر شدیدا مصدوم بود اما اینها باعث نمی شود استعداد ذاتی او را در فوتبال ندیده بگیریم.

این جادوی انگلیسی آمارهای خوبی هم از خودش نشان داده است. برای مثال میزان پاس های موفق، تکنیک، دید خوب و توانایی های او در بازی سازی موجب شده که او نسبت به هر کس دیگری در پستش توانا تر باشد. استعداد او بی نظیر است و باید در لیست بهترین فوتبالیست های 2022، جایی داشته باشد!

6. ارلینگ هالند از دورتموند

حالا می رسیم به بازیکنی که احتمالا تا چند سال دیگر مقام اول این لیست را از آن خودش خواهد کرد. ارلینگ هالند از دو (E li g Haala d) از زمانی که وارد میادین حرفه ای بازی شده، عملکرد بی نظیری از خودش نشان داده است. در سالزبورگ خیلی پرکار و موفق و اخیرا در لباس دورتموند، بوندس لیگا را به تمسخر درآورده است.

او مانند موتوری از قدرت در فصل ورودش از سال 2019 تا به حال، یعنی با گذشت دو و نیم فصل، در سال 2022 ، 72 گل خانگی و 71 گل در بازی های لیگ به ثمر رسانده است. او ساخته شده تا صدر نشین این لیست باشد. منتظر باشید!

5. کیلین امباپه از پی اس جی

یکی از قدرتمند ترین رقبای هالند برای کسب افتخار بهترین بازیکن جهان 2022 بودن همین بازیکن، کیلین امباپه ( Kylia Mbappe) است. هرگز فراموش نکنید که 4 مرد برتر این لیست 29 سال به بالا هستد. پس راه برای این مرد فرانسوی باز است تا صدر نشینی را از آن خودش کند.

او موفق شده در سن 23 سالگی، 88 گل در 100 بازی لیگ برای پی اس جی به ثمر برساند. البته 24 گل در 53 بازی تیم ملی فرانسه را نباید فراموش کرد.

وقتی امباپه به سمت شما می دود تنها راه گریه کردن و درخواست پشتیبانی است. کنترل توپ او را هیچ کس نداشته و هیچ کس مانند او نمی تواند تا این حد دقیق ضربه نهایی را زده و توپ را وارد دروازه کند.

4. محمد صلاح از لیورپول

شاید حق محمد صلاح (Mohamed Salah) بود که جایگاه دوم بهترین فوتبالیست 2022، را به او می دادیم اما همان طور که گفتم دید ما بسیار وسیع است و به همین خاطر این مرد مصری رتبه چهارم را از آن خودش کرده است. قدرت دویدن در خط مستقیم صلاح ممکن است به نظر خیلی از فوتبالی ها پیش پا افتاده باشد اما او با همین قدرت تاثیر زیادی در کار گروهی تیمش دارد. کمتر بازیکنی در دنیا مانند صلاح توپ را از آن خودش کرده و مستقیم به سمت هدف می رود.

او جادوی لیورپول، مرد چهره و طلسمی مصری انگلیسی هاست. نسبت به خیلی از استادان مستطیل سبز، او دوران اوج دیرتری داشته اما قطعا بدون وجود این مردِ نه چندان جوان، لیگ جزیره از جذابیت می افتد.

 3. کوین دی بروینه از منچستر سیتی

از نظر آمار و راقام خام و جدا جدا صلاح باید مقام بالاتری از دی بروینه (Kevi De B uy e) داشته باشد اما در مجموع، یعنی با در نظر گرفتن توانایی ها، تکنیک، قدرت بدنی و توان ذهنی، دی بروینه باید نامبر وان باشد نه نامبر تری!

او بهترین سانتر کننده در تاریخ فوتبال جزیره بوده و بهترین و دیدنی ترین ضربات را به توپ می زند. شوت هایی که همین حالا خیلی ها آرزوی دیدنش را دارند. این ضربات آنقدر قدرتی هستند که می توانند تور دروازه را هم پاره کنند.

البته این ویژگی ها خیلی خوب و حتی عالی است. اما چیزی که دی بروینه را از سیار بازیکنان مانند او جدا می کند سرعت بالا و توانایی فیزیکی اش است. این بازیکن بلژیکی بیش از آنچه فکر می کنید قدرتمند است. بسیار سریع حرکت کرده و هر چیزی را که یک بازیکن باید داشته باشد دارد! با این اوصاف در جایگاه منصفانه ای از لیست بهترین فوتبالیست های 2022 قرار گرفته است.

2. رابرت لواندوفسکی از بایرن مونیخ

هیچ شکی نیست که لواندوفسکی (Robe Lewa dowski) یکی از آماده ترین و بهترین بازیکنان حال حاضر جهان است. البته راستش را بخواهید خیلی وقت است که آماده ترین است و احتمالا قصد دارد همچنان روی فرم بماند. این چره شاخص لهستانی روزمه موفقی از سرعت، قدرت و توانایی های تکنیکی دارد. حرکت های او در زمین بازی مسابقه بی نظیر هستند. جا گیری اش همیشه درست و هیچ کس نمی تواند در یارگیری نفر به نفر همتای او باشد.

البته پیش از این هم گفته ام که آمار و ارقام خام ملاک خوبی برای سنجش عیار بازیکنان نیست اما در این مورد استثنایی قائل می شوم و از چند نمونه شعبده بازی های رابرت پرده برداری می کنم. او در طول 357 بازی بایرن مونیخ 328 گل زده است. از جمله 41 گل در 29 بازی لیگ بوندس لیگا تنها در فصل گذشته!  این یعنی ماینگین گل زدن او در هر بازی بیشتر از یک گل است. باور کردنی نیست!

1. لیونل مسی از پی اس جی

چه شده؟ رونالدو دهمین و حالا لیونل مسی در جایگاه اول بهترین فوتبالست جهان در حال حاضر؟؟؟ خب شکی نیست که مسی (Lio el Messi) در این فصل حضور در پی اس جی بهترین عملکردش را نشان نداده است. اما یک نیم فصل بازی کردن نباید 15 سال عملکرد درخشان را زیر سوال ببرد.

و البته جای هیچ شکی نیست که رونالدو و مسی در کنار هم جزو سه بازیکن برتر تاریخ فوتبال هستند. آن هم در کنار چهره های سرشناسی مانند دیگو مارادونا! اما حقیقت این است که رونالدو دیگر آن جور که قبلا بازی می کرده بازی نمی کند و ما هم چنان در حال لذت بردن از بازی درخشان مسی هستیم. مسی برنده توپ طلا در دوران هنرنمایی اش در باسلونا هم شده است. البته که جام را در کنار مردان دیگر کشور آرژانتین بالای سرش برده است. پس هرگز نباید تاثیر او و البته استعداد ذاتی او را ندیده گرفت. ناگفته نماند که اگر قرار باشد او هم به همین منوال ادامه دهد، جای او در لیست بعدی در کنار رونالدو خواهد بود.

مطالب مرتبط: والپیپر مسی برای موبایل

لیونل مسی همچنان شاه زمین سبز می ماند. هرچند عملکرد او در این فصل پی اس جی کمی کارنامه اش را لکه دار کرده است. به احتمال زیاد پی اس جی بهترین تیم شناخته شده و فوتبال دوستان می دانند ترکیب خریدن بازیکن خوب در به دست آوردن این مقام چه تاثیرهایی که ندارد!!!

به عنوان یک استعداد خاص، و بر اساس بیش از دو دهه بازی جادویی در مستطیل سبز او واقعا بهترین و بی نظیر است. نه تنها امروز بلکه برای همیشه هم بهترین می ماند.

شما هم با لیست من موافق هستید؟ البته که نه! و من هم با این موضوع هیچ مشکلی ندارم. و از ته قلبم می دانم که اشتباه می کنید و خیلی زود به رتبه بندی من ایمان می آورید.

بهترین بازیکن فوتبال جهان 2022