تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷

جواب فعالیت صفحه 37 مطالعات نهم

جواب فعالیت صفحه 37 مطالعات نهم

گام به گام درس 6 مطالعات اجتماعی نهم پاسخ فعالیت های درس ششم مطالعات نهم نام درس : زیست بوم‌ها در خطرند | موضوع : جواب فعالیت هاپ | پایه نهم پاسخ فعالیت

جواب فعالیت های درس 6 مطالعات نهم

گام به گام درس 6 مطالعات اجتماعی نهم

پاسخ فعالیت های درس ششم مطالعات نهم

نام درس : زیست بوم‌ها در خطرند | موضوع : جواب فعالیت هاپ | پایه نهم

پاسخ فعالیت های درس ششم مطالعات نهم

انتخاب سریع صفحه :

گام به گام مطالعات نهم درس 6 :: زیست بوم‌ها در خطرند

جواب فعالیت صفحه 37 مطالعات نهم

با توجه به نقشه

۱- الف) سه کشور نام ببرید که بیش از ۳۰۰ گونه در معرض خطر دارند. پاسخ: ایالت متحده آمریکا، آلاسکا، استرالیا، اندونزی

ب) دو کشور نام ببرید که کمتر از ۵٠ گونه در معرض خطر دارند. پاسخ: عربستان، مغولستان، افغانستان، قزاقستان، مصر، الجزایر و…

۲- نواحی جنوب شرقی آسیا، استرالیا و امریکای جنوبی را از نظر تعداد گونه‌های در معرض خطر با کانادا و اروپای شمالی مقایسه کنید. علّت تفاوت چیست؟ پاسخ: تعداد گونه‌های در معرض تهدید در کانادا بین 50 تا 99 و در اروپای شمالی کمتر از 50 است در حالی که تعداد گونه‌های در معرض تهدید در جنوب شرقی آسیا و آفریقای مرکزی بین 100 تا 300 و در استرالیا از 300 تا 700 است.

۳- چرا در صحرای آفریقا تعداد گونه‌های در معرض خطر بسیار کم است؟ پاسخ: به علت اینکه این منطقه از تنوع کمی برخوردار است.

جواب فعالیت های درس ۶ مطالعات نهم

 همگام درس HamGamDa s.com 

جواب فعالیت صفحه 39 مطالعات نهم

4- شما کدام‌یک از دو دیدگاه مطرح شده در بالا، درباره قطع درختان آمازون را ترجیح می‌دهید. درباره دلایل خود در کلاس گفت‌وگو کنید. پاسخ: با هر دو دیدگاه، زیرا در هنگام استفاده از جنگل های آمازون می توان از آن عاقلانه استفاده کرد تا مشکل زیادی برای آب و هوای سیاره زمین ایجاد نشود.

5- هر ساله تعداد زیادی درخت برای تولید کاغذ قطع می‌شود. با یکدیگر درباره راه‌های کاهش استفاده از کاغذ تولید شده از درختان که در چاپ کتاب‌های درسی یا مجلّات یا … استفاده می‌شود، گفت‌وگو کنید و نتایج آن را در کلاس بیان کنید. پاسخ: یکی از موثرترین راه های نجات درختان و احیای آن ها استفاده از فناوری اطلاعات و انجام کارهای دولتی با استفاده از اینترنت و دولت الکترونیک است. اهمیت ها و علت تخریب جنگل های آمازون :

جواب به کار ببندیم صفحه 40 مطالعات نهم

1- فرض کنید قرار است به خودتان، اعضای خانواده و دوستان یا مردمی که در منطقه شما زندگی می کنند، پنج پیشنهاد در مورد نحوه انجام دادن فعّالیت های روزانه بدهید؛ به طوری که این پنج پیشنهاد بتواند به حفاظت از زیست بوم منطقه زندگی و یا حتی زیست بوم های جهان کمک کند. پیشنهادهای شما چیست؟ آنها را روی یک برگ کاغذ بنویسید و در کلاس نصب کنید. مثال: به جای دستمال کاغذی، بیشتر از دستمال پارچه‌ای استفاده کنیم. استفاده از کاغذ های باطله تفکیک زباله ها از مبدا استفاده از وسایل نقلیه عمومی اسراف نکردن در طول روز استفاده از ظروف تجدید پذیر

2- فرض کنید به کشور برزیل سفر کرده و جنگل‌های آمازون را دیده‌اید. یک کارت پستال درست کنید و روی آن تصویر یک منظره یا یک گونهٔ گیاهی و جانوری این ناحیه را بچسبانید. کارت را برای یک دوست بفرستید.

3- دربارهٔ شگفتی‌های یکی از گونه‌های گیاهی یا یک جانور تحقیق کنید. آنها را روی یک برگه کاغذ بنویسید و در کلاس بخوانید. سپس بگویید این نکات جالب، چه درس‌هایی دربارهٔ خالق هستی به ما می‌آموزد.

???? همچنین پیشنهاد میشود جهت مطالعه بیشتر از مطلب جواب فعالیت های درس 7 مطالعات نهم و همینطور سوالات درس 6 مطالعات نهم دیدن فرمایید.

مطالب مرتبط

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

دیدگاه های تایید شده : 6 | در انتظار بررسی: 5

خیلی عالی ممنون از سازندش مخصوصا برنامش خیلی خوب اصلا جای حرف نمیمونه

واقعا عالیه من همه ی تکالیف هامو از سایت شما مینویسم????

ممنون از سایت خوبتون

واقعا سایتتون عالیه من هر چی میخام در مورد درس اینام میام اینجا دستتون درد نکنه بخاطر این همه زحمتایی ک کشیدین????????

اره بخدا منم????????❤????

سلام فعالیت صفحه۴۰ صفحه اش درست نیست اون فعالیت توی صفحه۳۹ کتابه و سوال ۴ و۵ درونش قرار داره

جواب فعالیت صفحه 37 مطالعات نهم