تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷

جواب فعالیت های درس پنجم دینی نهم

جواب فعالیت های درس پنجم دینی نهم

گام به گام درس 5 پیام آسمانی نهم جواب فعالیت کلاسی، خودت را امتحان کن نام درس : رهبری در عصر غیبت | موضوع : جواب فعالیت ها | پایه نهم جواب فعالیت کلاسی،

جواب فعالیت های درس 5 پیام آسمانی نهم

گام به گام درس 5 پیام آسمانی نهم

جواب فعالیت کلاسی، خودت را امتحان کن

نام درس : رهبری در عصر غیبت | موضوع : جواب فعالیت ها | پایه نهم

جواب فعالیت کلاسی، خودت را امتحان کن

انتخاب سریع صفحه :

 گام به گام پیام نهم درس 5 :: رهبری در عصر غیبت

فعالیت کلاسی صفحه 56 پیام نهم

با توجه به اینکه بیش از هزار سال است که امام زمان – عجَّل اللّٰه تعالیٰ فرجه الشریف – در غیبت به سر می‌برند، آیا می‌توانیم بگوییم که انسان‌ها در تمام این مدت هیچ نیازی به هدایت و رهبری نداشته‌اند؟ تکلیف مردم در این زمان، که دوران غیبت نامیده می‌شود، چیست؟ پاسخ: خیر. باید به سراغ کسانی بروند که سخنان اهل بیت را بازگو می‌کنند و به حلال و حرام آگاهند و احکام را می‌شناسند.

جواب فعالیت کلاسی دینی نهم درس 5

فعالیت کلاسی صفحه 57 پیام نهم

با توجه به حدیث بالا فقیهانی که هدایت مردم را در زمان غیبت امام زمان – عجَّل اللّٰه تعالیٰ فرجه الشریف – به عهده دارند، باید دارای چه ویژگی‌هایی باشند پاسخ: 1) وابسته به دنیا و اموال نباشند. 2) پرهیزگار باشند. 3) پیرو هوای نفس خود نباشند. 4) مطیع دستورات خداوند باشند.

جواب خودت را امتحان کن دینی نهم درس پنجم

فعالیت کلاسی صفحه 58 پیام نهم

با کمک هم گروهی های خود بگویید که چه تفاوتی میان وظایف ولی فقیه با سایر فقها وجود دارد؟ پاسخ: ولی فقیه در کنار پاسخگویی به مسائل دینی، کار رهبری جامعه را نیز بر عهده می گیرد.

خودت را امتحان کن صفحه 61 پیام نهم

۱- چه چیزی باعث شد تا امام مهدی (ع) به دستور خداوند از نظرها غائب شود؟ پاسخ: اوضاع روز به روز بر امامان سخت‌تر می‌شد و آنان یکی پس از دیگری توسط حاکمان به شهادت می‌رسیدند تا آنجا که سه امام قبل از حضرت مهدی (عج)، در سن جوانی به شهادت رسیدند. در چنین شرایطی بود که ایشان که آخرین امام مسلمین است، به دستور خداوند از نظرها پنهان شد تا در زمان و شرایط مناسب که جامعه شایستگی درک حضور ایشان را داشته باشند، ظهور کند.

۲- توضیح دهید چرا مردم باید از فتوای فقها پیروی کنند؟ پاسخ: زیرا فقیهان، نایب و جانشین امام زمان به شمار می روند و همان گونه که مردم در زمان امامان معصوم موظف بودند از آنان اطاعت کنند، در عصر غیبت نیز باید از جانشینان امام زمان (ع)؛ یعنی فقیهان پیروی کنند.

۳- سه مورد از ویژگی‌های امام خمینی رحمه اللّه علیه را بیان کنید. پاسخ:  1 -عابدی شب زنده دار بود. 2 -سیاست مداری آگاه بود. 3 -مانند عادی ترین مردم زندگی می کرد.

سوالات این درس دارید میتوانید از سوالات درس 5 پیام آسمانی نهم استفاده کنید؛ همچنین جواب فعالیت های درس 6 پیام آسمانی نهم را نیز آماده شده است.

مطالب مرتبط

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

دیدگاه های تایید شده : 10 | در انتظار بررسی: 0

این سوالات امتحانی هم هستن یعنی تو امتحان هم میاد؟

بسیار عالیییییییییییییییی

عالی

چرا جواب بعضی ازسئوالای که هم داخل فعالیت کلاسی هست و هم داخل سئواات متن کتاب باهم متفاوت اند . توی سئوالات متن یه جواب دادید و اینجا یه چیزه دیگه ؟؟؟؟ لطفا اونی که بهتر و مفید اره رو در هر دو بزارید که بدونیم کدومو بنویسیم

هرکدوم رو که دوست دارید بنویسید فرقی نداره بخش سوالات یکم قدیمی تره البته

چرا بعضی کتاب ها وجود نداره ؟

بسیار عالی است

سوالات متن درس هارو کجا میتونم پیدا کنم؟!

هفته های آینده پایه نهم رو مثل بقیه پایه ها تکمیل میکنیم

خیلی عالی

جواب فعالیت های درس پنجم دینی نهم