تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴۰۱/۹/۸

خدای جنگ راگناروک

خدای جنگ راگناروک

پخش آنلاین ویدئو

دانلود کنید

یکی از هیجان‌ انگیزترین خبرها در جریان رویداد پلی‌استیشن 5 در سپتامبر 2020، رونمایی از بازی بعدی God of Wa بود که این بار آنرا با نام Rag a ök می‌شناسیم. این بازی، ادامه God of Wa 2018 خواهد بود که توسط استودیوی سانتا مونیکا (تیمی که مسئول اکثر بازی‌های این سری است) ساخته شده بود.

تبلیغات

تبلیغات

ما سعی کردیم تمامی اطلاعات موجود درباره بازی راگناروک را جمع‌آوری کنیم. در این مقاله هر آن‌چیزی که درباره God of Wa Rag a ök می دانیم، از جمله تریلر، تریخ انتشار و موارد دیگر آورده شده است.

تاریخ انتشار

بازی خدای جنگ راگناروک قرار است در تاریخ 18 آبان 1401 (9 نوامبر 2022) عرضه شود.

در ابتدا، God of Wa Rag a ök قرار بود در سال 2021 عرضه شود اما در نهایت بازی تا سال 2022 به تعویق افتاد. در نمایشگاه پلی استیشن سپتامبر 2021، بسیاری از سونی انتظار داشتند تا تاریخ انتشار رسمی بازی را اعلام کند، اما اینطور نشد.

کوری بارلوگ، کارگردان خلاق God of Wa 2018، خبر ادامه بازی خدای جنگ را در 21 آوریل 2019 بصورت زیرکانه‌ای توییت کرد. او در این توییت تصاویر و توضیحاتی در مورد پروسه کار بر روی God of Wa منتشر کرد که حرف اول هر پست عبارت “…Rag a ok is comi g” نوشته شده است. بنابراین، با فرض اینکه استودیو ساخت ادامه بازی خدای جنگ 2018 را در آوریل 2019 آغاز کرده باشد و تیم سازنده حتی از برخی قابلیت ها و انیمیشن های God of Wa 2018 دوباره استفاده کند، آماده سازی راگناروک تا پاییز 2022 چندان هم دور از ذهن نیست.

در آوریل 2022، استودیوی سانتا مونیکا ویدیویی را به مناسبت جشن چهارمین سالگرد God of Wa 2018 منتشر کرد که در این ویدیو کارگردان Co y بصورت محتاطانه طرفداران را در مورد توسعه Rag a ök در جریان گذاشت.

4 yea s ago, God of Wa (2018) eleased! We’ e g a eful o all of you who joi ed K a os a d A eus o hei jou ey, a d we’ e so p oud of he eam who wo ked o b i g i o life. While we’ e o eady o sha e a upda e abou wha comes ex , he e’s a quick message f om Co y! pic. wi e .comZ5PHpKQppY

بارلوگ در این ویدیو گفت که هنوز تیم سخت کار می کند و توضیح داد که فعلاً چیزی برای نمایش وجود ندارد. همچنین گفت: «به شما قول می‌دهم، به محض اینکه چیزی برای ارائه داشته باشیم، آن را با شما به اشتراک می‌گذاریم.»

تبلیغات

تبلیغات

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که در انتهای ماه مه 2022، سایتی با نام E e ai me Ea h لیستی از محصولات مرتبط با بازی God of Wa Rag a ok منتشر کرد که باعث شد بسیاری تصور کنند زمان انتشار بازی نیز اعلام خواهد شد. به محض اینکه کالاها موجود شدند، توجه زیادی را به خود جلب کردند و در نهایت باعث حذف لیست شدند. همه این‌ اتفاقات شاید تاییدی بر این موضوع بوده که یک رونمایی بزرگ در راه است. در این حین، بازی های PS Plus برای ژوئن 2022 رونمایی شدند که یکی از آنها، God of Wa (2018) بود.

با در نظر گرفتن این موضوع، این امکان وجود دارد که سونی در اواخر تابستان 2022، قبل از انتشار بازی، یک نمایشگاه عظیم برای God of Wa Rag a ök راه اندازی کند.

تبلیغات

پلتفرم ها

همانطور که می دانیم God of Wa Rag a ök برای PS5 می آید، از طرفی در یک مقاله‌ای که در وبلاگ PlayS a io منتشر شده است، انتشار بازی برای PS4 نیز تایید شده است. از آنجایی که ساخت بازی هایی مانند Rag a ök گران است قطعاً سونی می‌خواهد تا جایی که ممکن است کاربران بیشتری آن را خریده و بازی کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، احتمالاً انتشار آن بر روی PS4 سودآور خواهد بود، همانطور که Ho izo Fo bidde Wes یک بازی بین نسلی (c oss-ge e a io al) بود. با توجه به تاریخ انتشار Rag a ök در سال 2022 و بفروش رفتن بیش از 117 میلیون دستگاه PS4، منطقی خواهد بود که آن را در هر دو سیستم (PS5, PS4) داشته باشیم.

تریلرهای بازی خدای جنگ رگناروک | God of Wa Rag a ok

تیزر بازی رگنارک در جریان رویداد PS5 در سال 2020

یک تیزر در جریان رویداد PS5 در سال 2020 نمایش داده شد و از نظر اطلاعات رسمی در مورد این پروژه، این تنها چیزی بود که برای یک سال کامل درباره آن می دانستیم. حتی گیم پلی یا مشخصاتی به جز لوگو و سال انتشار را به نمایش نگذاشت و هیچ چیز دیگری غیر از متن «راگناروک در سال 2021 می‌آید» نمایش داده نشد.

تریلر دوم به همراه گیم پلی

سپس، در سپتامبر 2021، سونی از یک تریلر سه دقیقه ای پرده برداری کرد که شخصیت های جدید و آشنای این مجموعه را به نمایش گذاشت. مهمتر از همه، نمایشی از شخصیت های Mimi ،F eya ،Ty ،Tho و نسخه قدیمی تر A eus می‌بینیم. در اولین نگاه به گیم پلی این بازی، یاد God of Wa 2018 می‌افتیم، هر چند که ویژگی های جدیدی نیز در طول تریلر نشان داده می‌شود. در این ویدیوی کوتاه آترئوس را می‌بینیم که سوار بر گوزن جادویی می‌شود، در حالی که کریتوس تیغه‌های آشوب را در دست دارد.

تریلر دارای قسمت های زیادی از گیم‌پلی است، بدون آنکه داستان یا شخصیت راگناروک لو برود. با توجه به پیشرفت چشمگیر در بازی خدای جنگ 2018، به احتمال زیاد Rag a ok نیز شگفتی‌های خود را خواهد داشت. در پایان تریلر، از شخصیت جدیدی به نام آنگربودا (A g boda) رونمایی می‌شود، دختری جوان که ممکن است نقش بزرگی در روایت کلی بازی داشته باشد.

تریلر سوم و سینماتیک God of Wa Rag a ok تاریخ انتشار

سپس سونی و استودیو سانتا مونیکا در نهایت یک تریلر همراه با تاریخ انتشار بازی منتشر کردند. این یک تریلر کوتاه سینمایی بود که کریتوس و آترئوس را در حال نبرد با دشمنان در برف نشان می داد. هیچ گیم پلی از بازی را نشان نمی دهد، اما تاریخ انتشار مورد انتظار را به مخاطبان اعلام می‎‌کند.

گیم پلی God of Wa Rag a ok

در نمایشگاه پلی‌استیشن سپتامبر ۲۰۲۱ برای اولین بار نمایشی از گیم‌پلی God of Wa Rag a ök نشان داده شد. قسمت های نماش داده در تریلر بیشتر بر روی جنبه های بازگشتی مانند سکانس های معروف قایق سواری، کاوش و اکشن سریع تمرکز داشت. استودیو سانتا مونیکا احتمالاً هنوز چیزهای بیشتری برای نشان دادن دارد.

گریس اورلادی، مدیر ارشد جامعه در استودیوی سانتا مونیکا، گفت: “به عنوان یک تیم، ما سخت کار کرده‌ایم تا آموخته‌ها و تجربیات خود را از God of Wa (2018) گرفته و نبرد را بهبود ببخشیم تا احساس تازگی و در عین حال آشنا داشته باشیم.”

او در ادامه افزود: “یکی از اهداف اصلی ما در God of Wa Rag a ok این بود که انتخاب بازیکن را در مبارزات به چالش بکشیم. مانند استفاده از ترکیب‌ ضربات سخت، تسلط بر عناصر و یا تاکتیک‌های دفاعی هوشمندانه. در طول بازی فرصت‌های زیادی برای مبارزه‌های دو نفره پیدا خواهید کرد که تجربه منحصربه‌فردی خواهید داشت.»

احتمالاً نگاه عمیق‌تری به گیم‌پلی بازی قبل از انتشار خواهیم داشت، اما چیزی که اکنون می‌دانیم این است که Rag a ök حتی مکان‌های بیشتری را برای کاوش در مقایسه با نسل قبلی خود، مانند «o he wo ldly ju gles» و «i ica e sub e a ea mi i g e wo ks» خواهد داشت.

قلمرو جدیدی که در مورد آن شنیده ایم، قلمرو کوتوله ها Sva alfheim است. طراح ارشد، جیمز رایدینگ، هدف از ایجاد این قلمرو را توضیح داد: “ما می‌خواستیم فضای گیم‌پلی Rag a ok را گسترش دهیم. در Sva alfheim، مکان‌های زیادی وجود دارد که همه آنها در یک قلمرو قرار گرفته‌اند.»

قلمرو کوتوله‌ها به عنوان شهری پر از ماشین آلات صنعتی و چوبی شناخته می‌شود که برای انجام برخی از مراحل بازی عالی است. شهری پر از جزئیات، جایی که ممکن است با NPC های (شخصیت های غیر قابل بازی) بیشتری ارتباط برقرار کنید. رایدینگ می‌گوید: “با Sva alfheim، ما سعی کردیم دنیایی که در آن زندگی شده است را نشان دهیم. اینجا به جز شما دوتا، چیزهایی هم هست.»

O e, u b oke sho like 2018.

درست مانند قسمت قبلی تجربه کل بازی با همراهی پدر و پسر خواهد بود. این یکی از بهترین ویژگی های God of Wa 2018 بود که ماجراجویی در کنار هم، به بازیکن احساس شخصی و صمیمی تری می بخشید.

همچنین در بازی Rag a ök مجموعه ای از قابلیت های شخصی سازی را خواهد داشت که در سال های اخیر اولویت اصلی سونی بوده است. این شامل گزینه‌های مختلف از جمله زیرنویس (امکان تغییر اندازه و رنگ)، شخصی سازی دکمه های کنترلر، حالت کنتراست بالا و مجموعه‌ای از تغییرات دیگر در گیم‌پلی که به بازیکنان امکان می‌دهد تا از بازی بیشتر لذت ببرند.

Happy Global Accessibili y Awa e ess Day! We' e celeb a i g by sha i g some of he 60 accessibili y fea u es ou eam will i clude i God of Wa Rag a ök. #GAAD #Accessibili yDay #GodofWa Rag a okRead mo e below ????

یک ویژگی جدید در رگناروک Sig a u e Moves نام دارد که با دکمه مثلث کار می‌کند. بسته به نوع سلاح، کریتوس سلاح خود را به آتش یا یخ آغشته می کند تا برای هدف مورد نظر استفاده شود. سپر کریتوس نیز با دو مدل ارتقا داده شده است: The Dau less و S o ewall. سپر Dau less به کریتوس اجازه می‌دهد تا در لحظه آخر دشمن را پرتاب کند، در حالی که S o ewall نمی‌تواند دشمن را پرت کند در عوض انرژی جنبشی ایجاد می‌کند. پس از شارژ کامل، می توانید سپر را به زمین بکوبید تا موج شوک ایجاد شود.

حالت چند نفره یا Mul iplaye

در حالی که سری God of Wa قبلاً دارای قابلیت چند نفره بوده است (مخصوصاً در سال 2013 God of Wa : Asce sio )، بعید است که Rag a ok چیزی جز یک ماجراجویی تک نفره باشد. بازی اول یک شاهکار بود، به ویژه به این دلیل که تیم سانتا مونیکا بدون هیچ گونه اضافه کاری و حواس‌پرتی مانند اضافه کردن حالت چند نفره، فقط روی روایت داستان بازی تمرکز کرد. با توجه به محدودیت زمانی، ظاهراً راه اندازی بخش آنلاین چندنفره در سال جاری، برای تیم توسعه دهنده امکان پذیر نخواهد بود. مطمئناً دور از ذهن نیست، اما بسیار بعید است.

بسته های الحاقی یا DLC

ممکن است یکسری DLC برای Rag a ök دریافت کنیم. از آنجایی که اطلاعات زیادی در مورد خود بازی نداریم، هنوز خیلی زود است که با اطمینان در این مورد صحبت کنیم. God of Wa 2018 پس از انتشار، بسته های دیگری نیز دریافت کرد، از جمله تعدادی سلاح اضافی و حالت New Game. در مورد DLC های داستانی هم نمی‌توان زیاد مطمئن شد. سری بازی های God of Wa به دلیل اضافه شدن DLC های داستانی شناخته نشده و ما هم انتظار نداریم که با Rag a ök این موضوع تغییر کند.

پیش خرید بازی God of Wa Rag a ok

در آخر، ممکن است در مورد پیش خرید بازی بعدی God of Wa تعجب کنید. به لطف اعلام تاریخ انتشار دقیق، امکان پیش‌ خرید God of Wa Rag a ök هم‌اکنون وجود دارد..

نسخه های مختلفی برای فروش وجود خواهد داشت، از جمله نسخه کلکسیونی Godlike که همراه با چکش ثور ارائه می شود.

S a da d Edi io

با پیش‌ خرید S a da d Edi io به شما امکان دسترسی به موارد زیر داده می‌شود:

خدای جنگ راگناروک