تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴۰۱/۹/۸

دریافت قبض برق با شماره کنتور

دریافت قبض برق با شماره کنتور

دریافت قبض برق با شماره کنتور

با الکترونیکی شدن و پیامکی شدن قبوض برق توسط وزارت نیرو، مشاهده قبض برق از طریق شماره بدنه کنتور برق بجای استفاده از شناسه قبض، دغدغه خیلی از مشترکین است که در اینجا بصورت کامل توضیح داده شده است. اغلب افراد شناسه قبض را ندارند، اما شماره بدنه کنتور از زوی کنتور قابل مشاهده است و لذا راحتتر می‌توانند از این طریق به قبض برق دسترسی پیدا کنند.

دریافت قبض برق از طریق شماره کنتور

سرویس صنعت برق نیوز: حذف قبوض برق توسط توانیر مشکلات عدیده ای برای مردم ایجاد کرد که مهمترین آن عدم دسترسی راحت به مشخصات کنتور برق برای پرداخت قبوض برق  است.

روش اول: شرکت توانیر شناسه قبض را برای دریافت قبض به رسمیت می شناسد اما اخیرا امکانی را فراهم کرده است تا کاربران بتوانند از طریق اپلیکیشن برق من و از طریق شماره بدنه کنتور برق، شناسه قبض و قبض برق را دریافت کنند.

برای نصب اپلیکیشن (نرم افزار اندرویدی یا ios) برق من بر روی گوشی موبایل خود از لینک زیر اقدام نمایید:

نصب برنامه برق من بر روی گوشی همراه

بر اساس گزارش خبرنگار برق نیوز بعد از نصب این برنامه بر روی گوشی همراه خود می توانید از طریق گزینه ثبت شناسه در بالای صفحه (مثل تصویر زیر) وارد صفحه مربوطه شوید:

سپس دکمه را کلیک کرده و صفحه بعدی را باز کنید. در این صفحه که در زیر قابل مشاهده است امکان وارد کردن شماره بدنه کنتور برق وجود دارد. می توانید با وارد کردن شماره بدنه کنتور برق و انتخاب شهر موردنظر،  شناسه قبض برق خود را بدست آورده و قبض برق را دریافت نمایید.

توضیحات تکمیلی: ما در خبری جداگانه نسبت به این موضوع اعتراض کردیم و به توانیر پیشنهاد دادیم که با شناسه هر کنتور را با نصب برچسب های خاصی روی کنتورهای برق در اختیار مشترکین قرار دهد. اما اگر درخواست دیگری دارید می توانید از طریق بخش نظرات در زیر همین خبر درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

سردرگمی مشترکین برای دریافت قبض برق با شماره کنتور

دریافت قبض برق با شماره کنتور