تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴۰۱/۹/۸

دلیل خاموش شدن شمعک بخاری

دلیل خاموش شدن شمعک بخاری

دلایل خاموش شدن بخاری و بررسی دقیق علت‌های خاموش شدن خود به خود بخاری گازی و شمعک آن همراه راه‌کارهای اساسی و مهم برای رفع خاموشی بخاری

علت خاموش شدن بخاری گازی و خاموشی خود به خود شمعک بخاری

استاده مگ تاسیسات ساختمان شوفاژ

· 2020-04-25

در فصول سرما و با استفاده از وسایل گرمایشی بعضی افراد با مشکل خاموش شدن بخاری روبه‌رو می‌شوند که معمولا هم بدون اینکه متوجه شوند و به صورت خود به خودی رخ می‌دهد. در این موارد شما می‌توانید قدم‌های اولیه برای بررسی علل خاموشی را طی کنید و اگر بخاری شما باز هم با این مشکل روبه‌رو شد با متخصص تماس بگیرید. زیرا این بخاری‌ها با گاز کار می‌کنند و در صورت نشتی جان انسان در خطر می‌افتد.

برای اطلاع از علت خاموش شدن بخاری گازی، شمعک آن و پیشگیری از این اتفاق در این صفحه با ما همراه باشید.

دسترسی سریع به مطالب

علت خاموش شدن بخاری گازی

بخاری گازی از بخش‌های مختلفی مانند ترموکوپل و شمعک، مشعل و… تشکیل شده است و علت خاموش شدن بخاری گازی را می‌توان در ایراد در هر یک از بخش‌ها جستجو نمود.

اما از رایج‌ترین موارد در خاموش شدن آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 حتما بخوانید: هواگیری شوفاژ و معرفی بهترین سرویس کار

علت خاموش شدن شمعک بخاری گازی

در صورتی که شمعک بخاری گازی هم خاموش شود یعنی ایرادی در بخاری وجود دارد. در زیر به علت خاموش شدن شمعک بخاری گازی می‌پردازیم.

برخی موارد که احتمال آن هم خیلی کم است علت خاموش شدن بخاری‌ها در جایگاه احتراق آن‌ها است که خوب به هم جوش نشده‌اند و گاز به بیرون نفوذ می‌کند که در این حالت باید کل محفظه بررسی شود.

در هر بخشی که بوی گازی استشمام کردید از کف و صابون برای اطمینان از عدم نشتی استفاده کنید. زیرا نشت گاز هم می‌تواند علت خاموشی شمعک بخاری گازی باشد.

در این مورد علت خاموش شدن شمعک بخاری گازی نرسیدن گاز به آن است و از آنجا که وظیفه ترموکوپل گاز رسانی است. پس این قطعه باید توسط متخصص بررسی و تعویض شود.

اگر ترموکوپل را چک کردید و سالم بود به بوبین هم نگاهی بیندازید زیرا در مواردی ایراد در بوبین علت خاموشی شمعک بخاری گازی است.

علت خاموش شدن خود به خود بخاری گازی

اگر مطالب بالا برای شما کارساز نبود و نتوانستید علت خاموش شدن خود به خود بخاری گازی خود را متوجه شوید و آن را حل کنید، باید بقیه اجزای بخاری را نیز چک کنید.

در پایان

خاموش شدن بخاری در روزهای سرد زمستانی باعث سرد شدن منزل و از بین رفتن گرمای خانه می‌شود. حال اگر این اتفاق به کررات رخ دهد بسیار آزار دهنده است و باید تمامی بخش‌های مرتبط با آن اعم از ترموکوپل، لوله‌ها، دودکش و.. که در این صفحه از “نکت” به آن‌ها اشاره شد را برای جویا شدن از علت خاموش شدن خود به خود شمعک و بخاری‌های گازی کاملا بررسی نمود.

دلیل خاموش شدن شمعک بخاری