تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴۰۱/۹/۸

عکس پلنگ

عکس پلنگ

اخبار ایران، اخبار سیاسی، راهنمای بازار، ورزش، تصاویر خبری

(عکس) پلنگ جنین ایمپالا را از شکمش بیرون کشید

تصاویری از یک پلنگ در حیات وحش آفریقا منتشر شده که این حیوان درنده یک جنین ایمپالا را که از شکم مادرش بیرون کشیده روی درخت پنهان می‌کند.

به گزارش فرارو، بهار زمان محبوبی از سال برای علاقه‌مندان به حیات وحش برای بازدید از پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی است، زیرا بسیاری از گیاهخواران با اولین بارندگی‌ها زایمان می‌کنند و شکارچیان از فرصت به‌دست آمده نهایت استفاده را می‌کنند.

گری اسمیت که شاهد این منظره باورنکردنی در بازدید از کروگر بوده درباره آن توضیحاتی ارائه کرده است:

من در اسکوکوزا بودم که از وجود یک پلنگ در همان نزدیکی مطلع شدیم، به امید اینکه پلنگ در همان‌جا باشد راهی شدیم. وقتی رسیدیم پلنگی در حال خوردن یک ایمپالا بود و ناگهان به بالای درختی رفت تا ظاهرا چیزی را پنهان کرد. من به عکاسی ادامه دادم، اما به زودی متوجه شدم که گربه تکه‌ای گوشت، شاید برای دسر یا میان‌وعده نیمه‌شب، پنهان کرده است. معلوم شد جنین ایمپالا است. پلنگ سپس به پایین رفت و به تغذیه از مادر ایمپالا ادامه داد.

من در زمان خود به عنوان یک راهنما چیز‌های زیادی دیده ام، اما این واقعا منحصر به فرد بود. انگار پلنگ می‌دانست که این چیز خوبی است و آن را برای بعد نگه داشت. درست مانند برخی از انسان‌ها که بهترین‌ها را برای آخر ذخیره می‌کنند. روز بعد پلنگ هنوز در آن منطقه بود - بیشتر روی درخت - از چرت خود لذت می‌برد و اجازه می‌داد غذایش هضم شود.

عکس پلنگ