تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴۰۱/۹/۸

مراحل استخدام دانشگاه افسری ارتش

مراحل استخدام دانشگاه افسری ارتش

مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 - 1403 زمان و نحوه برگزاری مراحل و سوالات مصاحبه کتبی و شفاهی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ مدارک گزینش و آزمایشات پزشکی هزینه مصاحبه

مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

ایران مشاوره ۵۰ نظرها

ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از ارگان هایی است که به منظور پاسداری و دفاع از آرمان ها، ارزش های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران همچنین حفظ حریم کشور، نیازمند جذب نیروهای انسانی متعهد و با انگیزه می باشد و به آموزش این نیروها در دو مقطع افسری و درجه داری می پردازد.

داوطلبانی که با هدف استخدام در مقطع افسری ارتش، در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت نموده اند، چنانچه موفق به کسب حدنصاب علمی لازم شده و دارای شرایط ثبت نام دانشگاه افسری 1402 – 1403 باشند، می بایست بعد از اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402- 1403، در مرحله مصاحبه حضور یابند. لذا لازم است از اخبار مربوط به زمان و نحوه مصاحبه مطلع بوده و با آماده کردن مدارک مورد نیاز در تاریخ مقرر به مرکز مدیریت گزینش و استخدام آجا مراجعه نمایند.

صرفا از داوطلبانی که در آزمون ورودی دانشگاه افسری ارتش پذیرفته شده باشند مصاحبه به عمل خواهد آمد.

زمان مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

همان طور که اشاره کردیم، داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه افسری ارتش، ملزم به پشت سر گذاشتن یک مرحله آزمون کتبی و یک مرحله آزمون شفاهی یا مصاحبه می باشند.

آزمون دانشگاه افسری ارتش این دوره قرار است در روز جمعه 9 دی ماه برگزار گردد و احتمالا نتایج آن نیز حدودا یک ماه بعد از طریق سایت ثبت نام دانشگاه افسری ارتش در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت. بعد از اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403 پذیرفته شدگانی که نمره علمی قابل قبول را کسب کرده باشند، به مرحله مصاحبه راه می یابند.

این افراد جهت کسب اطلاع از زمان مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403 می بایست با استفاده از اطلاعات کاربری خود به سایت آجا مراجعه نمایند. همچنین ممکن است تاریخ حضور در جلسه مصاحبه به وسیله پیامک به داوطلبان اطلاع رسانی گردد. شما می توانید برای اطلاع از جدید ترین اخبار در خصوص مصاحبه این آزمون و امور مربوط به آن در  کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره با ما همراه باشید.

نحوه مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

داوطلبان پس از حضور در مکان و زمان مقرر (که از طریق اطلاعیه های منتشر شده بر روی سایت به آن ها اعلام می شود) برای انجام مصاحبه، باید مراحل معاینات پزشکی، مصاحبه های کتبی، شفاهی و تست ورزش را بگذرانند. طی کردن این مراحل زمان گیر است و معمولا چند روز به طول می انجامد. در ادامه در ارتباط با هر یک از مراحل توضیحات مختصری را به استحضار داوطلبان می رسانیم.

معاینات پزشکی

متقاضیان به هنگام ثبت نام دانشگاه افسری ارتش  با مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام متوجه می شوند در صورتی که به یک یا مواردی از بیماری های موجود در فهرست زیر مبتلا باشند، حق نام نویسی ندارند. چنانچه شرکت کنندگان بدون در نظر گرفتن این نکته اقدام به شرکت در آزمون ورودی نموده و حتی پذیرفته شوند، در مرحله گزینش و قرار گرفتن تحت معاینات پزشکی، حذف خواهند شد.

بخش اول معاینات، توسط یک دندان پزشک صورت می گیرد و در صورتی که مشکلات جدی در زمینه فک و دندان نداشته باشید می بایست مراحل بعدی را بگذرانید.

نهایتا پس از اتمام معاینات پزشکی، در صورتی که داوطلبان از سلامت جسمی و روانی مورد نظر برخوردار نباشند، مجاز به شرکت در مابقی مراحل گزینش نخواهند بود و در صورتی که که تمام شرایط لازم در معاینات را داشته باشند، پس از اتمام موفقیت آمیز این مرحله کارتی با عنوان “کارت پایش سلامت” دریافت می کنند که باید آن را تا پایان مراحل گزینش همراه خود داشته باشند.

مصاحبه کتبی

پس از طی نمودن موفقیت آمیز معاینات پزشکی و دریافت کارت پایش سلامت، نوبت به مرحله مصاحبه می رسد. در این قسمت داوطلب می بایست در مصاحبه کتبی عقیدتی – سیاسی شرکت کند.

متقاضیان باید با آگاهی کامل از مسائل روز کشور و جهان، راهپیمایی ها، نمازهای واجب و مستحب، اصول و فروع دین، احکام، مسائل مربوط به ولایت فقیه و مراجع تقلید و… در این آزمون شرکت کنند تا بتوانند نتیجه خوبی از آن کسب نمایند. پس از آن افراد می بایست تعدادی فرم را تکمیل کنند که این امر هم چند ساعتی زمان خواهد برد.

مصاحبه شفاهی

پس از مصاحبه کتبی و تکمیل فرم ها نوبت به مصاحبه شفاهی می رسد. این مصاحبه دارای 3 بخش حفاظت، عقیدتی و فرماندهی می باشد. در مصاحبه حفاظت ممکن است در مورد مسائل امنیتی کشور، نظر شما در مورد سفر به خارج از کشور و این گونه مسائل سوال پرسیده شود، همچنین این امکان وجود دارد که از فرم هایی که در مراحل قبل پر کردید نیز سوال مطرح گردد.

در مصاحبه عقیدتی نیز مانند آزمون کتبی عقیدتی ممکن است در مورد مسائل دینی، احکام، اصول و فروع دین و جزئیات آن ها، مسائل سیاسی، تاریخ ها و وقایع مهم ملی و مذهبی و نیز امور شخصی مانند این که آیا در راهپیمایی و نماز جمعه شرکت می کنید و… سوال پرسیده شود.

در بخش مربوط به مصاحبه فرماندهی نیز معمولا سوالات شخصی پرسیده می شود، سوالاتی اعم از بزرگ ترین نقطه قوت و یا نقطه ضعف شما و حتی ممکن است در مورد اعضای خانواده هم سوالاتی پرسیده شود.

تست ورزش

در این مرحله آمادگی جسمانی فرد مورد بررسی قرار گرفته و داوطلبان ملزم به گذراندن آزمون های ورزشی می شوند. توانایی و قدرت بدنی داوطلبان در موارد زیر مورد آزمون قرار می گیرد.

محل برگزاری مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

افرادی که جهت شرکت در فرآیند مصاحبه دعوت می شوند، باید در زمان تعیین شده متناسب با ارگان انتخابی در یکی از محل های موجود در جدول زیر حضور پیدا کنند.

شرایط شرکت در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

برای شرکت در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش، دارا بودن هر یک از شرایطی که در ادامه ذکر شده الزامی است. در واقع پیش نیاز رسیدن به مراحل مصاحبه، ابتدا بررسی وجود شرایط تعیین شده می باشد.

پدیرفته شدگان می توانند با مطالعه دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش به تمامی ضوابط و شرایط دسترسی پیدا کنند. همچنین پس از اعلام نتایج شرکت کنندگان آزمون و پیش از دعوت به مصاحبه، شرایط مذکور مجدد در سایت gozi esh.aja.i به اطلاع داوطلبان می رسد تا در صورت عدم وجود موارد خواسته شده از شرکت در مصاحبه خودداری نمایند.

مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

یکی از مواردی که در روز مصاحبه مورد بررسی قرار خواهد گرفت، مدارک شرکت کنندگان می باشد. این مدارک نشان دهنده برخورداری داوطلبان از شرایط تحصیل و خدمت در مقطع افسری ارتش می باشد که در موارد زیر لیست شده اند.

پس از اتمام همه مراحل گزینش اسامی پذیرفته شدگان قطعی در طی اعلام نتایج نهایی آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403 مشخص خواهد شد. چنانچه مایل به اطلاع از تاریخ و نحوه انتشار این نتایج هستید، می توانید بر روی لینک فوق کلیک نمایید.

سوالات مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

یکی از مواردی که ذهن داوطلبان را به خود مشغول می کند، سوالات مصاحبه دانشگاه افسری بوده که آگاهی از آن ها می تواند منجر به کسب آمادگی بیشتر برای شرکت در این امتحان شود. اگر بخواهیم دسته بندی مشخصی برای این پرسش ها در نظر داشته باشیم، می توان گفت علاوه بر تست های ورزشی که پیش از این به آن ها اشاره شد، سوالات مصاحبه به صورت زیر خواهد بود.

بنابراین اشراف کامل به مسائل فوق تا حد زیادی تضمین کننده موفقیت در پاسخ دهی به سوالات مصاحبه دانشگاه افسری خواهد بود.

هزینه شرکت در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403 

سوالی که برای برخی داوطلبان پیش می آید این است که آیا برای شرکت در مرحله مصاحبه نیز باید هزینه ای پرداخت یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم بله، پروسه مصاحبه طولانی و همراه با آزمایشات، معاینات و… است و نیاز به پرداخت هزینه خواهد داشت. هنوز هزینه قابل پرداخت جهت شرکت در این مرحله از آزمون مشخص نشده است اما در دوره گذشته، افراد ملزم به پرداخت 150 هزار تومان جهت انجام معاینات پزشکی بوده اند، لذا انتظار می رود در دوره جدید نیز هزینه ای برای این منظور تعیین گردد و بدیهی است که احتمال افزایش مبلغ فوق وجود خواهد داشت.

در آخر توجه داشته باشید که مسئولین مربوطه جهت کسب اطمینان کامل به تحقیقات محلی نیز می پردازند تا از صحت بیانات داوطلب با خبر شوند و شایستگی وی را بسنجند. برای این منظور تحقیقات محلی از آشنایان معرفی شده توسط داوطلب یا از کسبه محل سکونت و همسایگان وی صورت می پذیرد و نهایتا پذیرش یا عدم پذیرش داوطلب مشخص می گردد. افراد جهت مشاهده نتیجه نهایی باید به سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به آدرس الکترونیکی aja.i مراجعه نمایند.

سوالات متداول

1- مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 - 1403 چه زمانی انجام می شود؟

زمان دقیق مصاحبه پذیرش این دانشگاه، از طریق سایت ارتش و همچنین پیامک به داوطلبان اطلاع رسانی می گردد.

2- چه کسانی به مرحله مصاحبه دانشگاه افسری ارتش راه می یابند؟

تنها افرادی که در آزمون کتبی پذیرفته شده باشند به این مرحله راه می یابند.

3- آیا صرفا پذیرفته شدن در آزمون کتبی ملاک تایید نهایی داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه افسری ارتش می باشد؟

خیر؛ پذیرفته شدن در مرحله مصاحبه نیز یکی از شرط های لازم برای ورود به این دانشگاه است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب هاافسری ارتش

مراحل استخدام دانشگاه افسری ارتش