تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷

نتیجه بازی برزیل سویس

نتیجه بازی برزیل سویس

بازی برزیل سوئیس به عنوان دومین دیدار دو تیم از مسابقات گروه G جام جهانی 2022 از ساعت 19:30 دوشنبه برگزار می شود.

برزیل 1 سوئیس 0 صعود سلسائو قطعی شد

تقابل سلسائو و صلیب های سرخ

بازی برزیل سوئیس به عنوان دومین دیدار دو تیم از مسابقات گروه G جام جهانی 2022 برگزار شد که این دیدار با نتیجه 1-1 به پایان رسید.

به گزارش سرخ نیوز، در نهمین روز از برگزاری رقابت های جام جهانی 2022، دو تیم برزیل و سوئیس مقابل هم قرار گرفتند. بعد از برد برزیل مقابل صربستان و پیروزی سوئیس مقابل کامرون، امتیازات این دیدار برای هر دو تیم بسیار مهم بود؛ هر کدام از دو تیم با پیروزی در این دیدار، صعود خود به مرحله حذفی جام جهانی را قطعی می کردند که در نهایت شاگردان تیته موفق به انجام این کار شدند. در ادامه می توانید گزارش بازی برزیل و سوئیس را دنبال کنید؛

بازی برزیل مقابل سوئیس از گروه G

بازی برزیل سوئیس در چارچوب چهارمین بازی از گروه G جام جهانی برگزار شد.

ساعت و تاریخ بازی برزیل مقابل سوئیس

ساعت و تاریخ بازی برزیل سوئیس طبق آنچه در برنامه بازی های امروز جام جهانی اعلام شده دوشنبه 7 آذر 1401 از ساعت 19:30 است.

ورزشگاه بازی برزیل سوئیس

بازی برزیل سوئیس در ورزشگاه 974 برگزار می شود. ظرفیت: 44089 نفر

تیم داوری بازی برزیل و سوئیس

قضاوت بازی برزیل و سوئیس را ایوان بارتون 31 ساله و السالوادوری بر عهده خواهد داشت.

تاریخچه بازی های برزیل و سوئیس

تقابل تیم های برزیل و سوئیس در جام جهانی 2022، یکی از بازی های تکراری این جام است. بطوریکه این بازی در جام جهانی 2018 روسیه نیز برگزار شد که دو تیم به تساوی 1-1 رضایت دادند.

تیم ملی برزیل

تیم ملی برزیل در جام جهانی ۲۰۲۲ در تلاش است تا با برتری در این مسابقه، کار صعود خود از گروه G مسابقات جام جهانی را به اتمام برساند.

ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل در مقابل تیم ملی سوئیس

ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل در مقابل تیم ملی سوئیس بدین شرح اعلام شد؛

آلیسون، تیاگو سیلوا، مارکینیوس، ادر میلیتائو، الکس ساندرو، کاسمیرو، فرد، رافینیا، وینیسیوس جونیور، لوکاس پاکتا و ریچارلیسون

ترکیب کادرفنی برزیل مقابل سوئیس

سرمربی: تیته (برزیل) مربی ها : کلبر خاویر (برزیل) – ماتئوس باچی (برزیل) مربی درواز‌ه بان ها: کلودیو تافارل (برزیل) مربی بدنساز: فابیو ماهسرجیان (برزیل-ارمنستان)

تیم ملی سوئیس

تیم ملی سوئیس در جام جهانی ۲۰۲۲ امیدوار است تا با کسب امتیاز در این بازی بتواند به مرحله حذفی رقابت های جام جهانی 2022 راه پیدا کند.

ترکیب تیم ملی فوتبال سوئیس در مقابل تیم ملی برزیل

ترکیب تیم ملی فوتبال سوئیس در مقابل تیم ملی برزیل بدین شرح اعلام شد؛

یان سومر، مانوئل آکانجی، نیکو الودی، سیلویان ویدمر، ریکاردو رودریگز، رمو فرولر، گرانیک ژاکا، جبرئیل ساو، ژردان شکیری، روبن وارگاس و بریل امبولو

ترکیب کادرفنی سوئیس مقابل برزیل

سرمربی: مورات یاکین (سوئیس) مربی ها : هاکان یکین (سوئیس) – وینسنت کاوین (سوئیس) مربی درواز‌ه بان ها: پاتریک فولتی (سوئیس) مربی بدنساز: الیور ریدویل (سوئیس)

اتفاقات بازی برزیل مقابل سوئیس

دقیقه ۱۹: وینیسیوس بین چهار بازیکن در جناج چپ و نزدیکی محوطه سوئیس گرفتار شد و توپ را از دست داد. پاکوئتا از راه رسید، توپ را برداشت و با یک پاس زمینی به داخل محوطه ریچارلیسون را پیدا کرد اما او هرچه تلاش کرد به توپ نرسید و این موقعیت از دست رفت

دقیقه ۲۷: ارسال داخل پای چپ از رافینیا ستاره بارسلون با فرار در فضای خالی پشت مدافعان سوئیس و در نزدیکی شش قدم به ویسینیوس رسید ولی توپ به درستی روی پایش جفت و جور نشد و ضربه ویسینیوس را زومر با دو دست به کرنر فرستاد.

دقیقه ۳۱: رافینیا این بار شانس خود را امتحان کرد. او در عرض و موازات مجوطه سوئیس حرکت کرد و به سمت دروازه شوت زد اما ضربه پر قدرت او با جایگیری مناسب زومر در آغوش او آرام گرفت.

دقیقه ۵۳: موقعیت خطرناک برای سوئیس. کنترل فوق العاده  سیلوان ویدمر روی توپ ارسالی از جناح چپ در جناح راست محوطه برزیل ولی ضربه این بازیکن با تکل به موقع ساندرو

دقیقه ۵۷: فرد در جناح چپ ویسینیوس را راه انداخت. او هم یک پاس دیدنی با بیرون پای راست از جناح چپ محوط سوئیس ارسال کرد ولی  ریچارلیسون  چند سانتیمتر با وارد کردن توپ به دروازه فاصله داشت و با وجود اینکه خودش را پرتاب کرد، نتوانست توپ را دهانه دروازه قطع کند و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه ۶۴: قفل بازی به وسیله ویسینیوس شکست. توپ ربایی کاسمیرو با پرس بازیکنان سوئیس در میانه های میدان با دید خوب او به ویسینیوس در جناح چپ رسید. فضای خالی روبروی او باعث شد او به سرعت وارد محوطه شود و ویدمر را از پیش رو بردارد و با یک ضربه بغل پای راست، دروازه زومر را باز کند. ورزشگاه از شادی منفجر شد و توپ به میانه‌های میدان آمد ولی لحظاتی بعد از اتاق کمک داور ویدیویی گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کردند.

دقیقه ۸۷: گابریل ژسوس پا به توپ وارد محوطه شد و توپ را به رودریگو سپرد و او هم به سمت دروازه شوت کرد ولی زومر از گوشه دروازه توپ را دفع کرد

شرح گل ها:

برزیل ۱ – سوئیس ۰ – دقیقه ۸۳:

برزیلی‌ها تا دقایق آخر دست از حمله نکشیدند. آنها بعد از مردود شدن گل ویسینیوس خمچنان از جناح چپ فشار آوردند تا با ضربه کاسمیرو از سوئیس پیش بیفتند. ویسینیوس از جناح چپ محوطه توپ را به رودریگو رساند و بازیکن تعویضی با یک لمس دیدنی کاسمیرو را پیدا کرد و او با یک ضربه ناگهانی و دقیق، دروازه زومررا باز کرد و اینبار داور گل را پذیرفت.

کارت زرد:

سوئیس: فابیان ریدر (۵۱)

برزیل: فرد (۵۲)

کارت قرمز:

حواشی بازی برزیل و سوئیس:

*برزیل دو تغییر را در ترکیب اولیه نسبت به بازی قبل اعمال کرده است. ادر میلیتائو و فرد جانشین دانیلو و نیمار در این بازی شدند

* پس از سال ۲۰۰۶ امروز با ۲۰ سال و ۲۸۵ روز، فابیان ریدر جوانترین بازیکن سوئیس است که در ترکیب اولیه به میدان می‌رود.

* سويیس تنها یک بار مقابل اکوادور در ۸ تقابل مقابل تیمی از آمریکای جنوبی پیروز شده است.

* برزیل برای دومین بازی متوالی در ۲۰ دقیقه ابتدایی شوتی را به سمت دروازه حریف نزد.

* ضربه دقیقه ۲۷ ویسینیوس، دیرترین ضربه به سمت چارچوب در تایخ جام جهانی برای برزیل بوده بعد از اینکه در سال ۱۹۹۴ در دقیقه ۳۲ اولین شوت را به سمت دروازه حریف زدند.

*بعد از ۹ سال مبارزه با سرطان، هوادار معروف برزیلی آکوستا فرناندز در این جام در قطر نیست تا از تیمش حمایت کند ولی پسر او با همان جام معروف امروز در ورزشگاه حضور دارد.

* ویسینیوس بعد از گل به یاد نیمار شادی بعد از گل انجام داد ولی گل او مردود شد.

* گل دقیق ۸۳ کاسمیرو بعد از گل کوتینیو به کاستاریکا در سال ۲۰۱۸ در دقیقه ۹۰، دیرترین گل به ثمر رسیده برزیل در تاریخ جام جهانی بوده

نتیجه بازی برزیل و سوئیس

نتیجه بازی برزیل و سوییس باعث صعود سلسائو به مرحله حذفی جام جهانی شد. این بازی با نتیجه 1-0 به سود برزیل به پایان رسید.

خلاصه بازی برزیل و سوئیس

با توجه به آمار و خلاصه بازی برزیل سوییس، بازی تا دقایق پایانی با مقاومت سرخ ها با تساوی در حال اتمام بود که شوت سرکش کاسمیرو نتیجه را به نفع برزیلی ها تعییر داد.

نتیجه بازی برزیل سویس