تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴۰۱/۹/۸

پارک اب و اتش

پارک اب و اتش

پارک آب و آتش از جاهای دیدنی تهران است و زمین اسکیت، بوفه، کافه و رستوران و... دارد.

با رشد بی‌وقفه جمعیت در شهرهای بزرگی مانند تهران، فضاهای سبز شهری از اهمیت زیادی برخوردار شده‌اند و وجود آن‌ها لازمه هر منطقه است. پارک آب و آتش یکی از این نمونه‌ها محسوب می‌شود که با فضایی مدرن، بر جذابیت آن افزوده شده است. در تمام طول سال بازدیدکنندگان بسیاری، چه از اهالی تهران و چه مسافران و گردشگران دیگر شهرها، از محیط جذاب پارک آب و آتش لذت می‌برند. با کجارو همراه باشید.

با پارک آب و آتش آشنا شوید:

معرفی پارک آب و آتش

پارک آب و آتش در سال ۱۳۸۸ در اراضی عباس آباد تهران افتتاح شد و امروزه یکی از مشهورترین جاهای دیدنی تهران به شمار می‌آید. این پارک دارای امکاناتی کامل است و همچنین قرارگیری آن در نزدیکی پل طبیعت، بوستان بنادر و بوستان نوروز باعث شده که میزان بازدید از آن بیشتر شود.

از جمله جذابیت‌های پارک آب و آتش تندیس‌های جالبی است که در جای‌جای پارک به چشم می‌خورند.

پارک آب و آتش کجاست؟

پارک آب و آتش در خیابان آفریقا نرسیده به چهارراه جهان کودک، انتهای کوچه ژوبین قرار دارد.

موقعیت پارک آب و آتش روی نقشه

دسترسی به پارک آب و آتش

برای دسترسی به پارک آب و آتش می‌توانید در ایستگاه مترو حقانی در خط یک مترو از قطار پیاده شوید. از ایستگاه با ۱۵ دقیقه پیاده‌روی در کنار بزرگراه شهید حقانی به‌سمت غرب، به یکی از زیباترین پارک های تهران خواهید رسید. همچنین می‌توانید از ایستگاه سوار تاکسی‌هایی شوید که از این ایستگاه به‌سمت میدان ونک حرکت می‌کنند. در مسیر برعکس نیز می‌توانید از همین تاکسی‌ها استفاده کنید. همچنین اگر پس از خروج از ایستگاه به‌سمت پارک طالقانی می‌روید، می‌توانید پس از گذر از روی پل طبیعت به پارک آب و آتش برسید. برای استفاده از خودروی شخصی، در خیابان جردن (نلسون ماندلا) به‌سمت شمال بروید و پس از خروجی بزرگراه همت، خودروی خود را پارک کنید و از ورودی پارک آب و آتش در خیابان شهیدی به‌سمت پل طبیعت بروید. 

پل ابریشم

تفریحات و امکانات پارک آب و آتش

پیاده‌روی: پارک آب و آتش به‌طور کلی فضای بسیار مناسبی برای پیاده‌روی دارد.

سینما: علاوه بر بخش پیاده‌روی آن، شما می‌توانید به بخشی که سالن سینما وجود دارد، مراجعه کنید و از تماشای فیلم‌های خاص در آن لذت ببرید.

آمفی‌تئاتر: آمفی‌تئاتر آب و آتش ۳۷۰ نفر ظرفیت دارد که اکثرا برای رویداد‌های اجتماعی از آن استفاده می‌شود.

قسمت ورزشی: بخش جالبی که شاید از وجود آن تاکنون اطلاع نداشتید، قسمت مختص ورزشکاران است. در این مکان می‌توانید اسکیت بازی کنید یا از دوچرخه‌سواری لذت ببرید.

فودکورت: در قسمت جنوبی پارک رستوران و فودکورت‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید زمانی را در آنجا بگذرانید.

پل ابریشم: پل ابریشم از دیگر مکان های دیدنی استان تهران در پایتخت است. این پل بوستان بنادر را به گنبد مینا می‌رساند و رو‌به‌روی پارک آب و آتش قرار دارد.

فانوس دریایی: یک فانوس دریایی بوستان آب و آتش را از بوستان بنادر جدا می‌کند که در حال حاضر امکان بازدید از بالای آن وجود ندارد. اگر مجددا امکان بازدید از آن باشد، می‌توانید نماهای زیبایی از پارک و پل طبیعت و شهر تهران را ببینید.

پل طبیعت: پل طبیعت پارک آب و آتش و طالقانی را از روی اتوبان مدرس به یک‌دیگر متصل می‌کند. این پل یکی از شاخص‌ترین پل‌های خاورمیانه و جهان به‌ حساب می‌آید. علاوه بر طراحی فوق‌العاده آن، این پل با عنوان دوستدار محیط زیست و مقاوم در برابر زلزله شناخته شده است. پل طبیعت در واقع متشکل از سه طبقه با ارتفاع کلی ۴۰ متر است که در یکی از طبقات آن می‌توانید به رستوران و کافه آن سر بزنید و از داخل آن منظره زیبای شهر را ببینید.

گنبد مینا

لانه کبوتر، امکان کالسکه‌رانی، آب‌نما، برج آتش، آلاچیق و فضای سبز از دیگر امکانات پارک آب و آتش هستند.

کبوترخانه پارک آب و آتش

آیا شما هم تجربه حضور در این پارک را داشته‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول

پارک آب و آتش کجاست؟

پارک آب و آتش چه دیدنی‌هایی دارد؟

چگونه با مترو می‌توانیم به پارک آب و آتش برویم؟

مسیر دسترسی به پارک آب و آتش با خودروی شخصی چیست؟

نویسنده: علیرضا کیخا 

پارک اب و اتش