تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷

چهار برگ آنلاین

چهار برگ آنلاین

برای دانلود بهترین نسخه‌های بازی پاسور چهار برگ آفلاین و آنلاین و همینطور ویندوز فون و همینطور آموزش کامل دستورالعمل‌ بازی، کلیک کن که بریم!

دانلود کنید

ایرانیتیمیداخل خانهکارتیآموزش پاسور چهار برگ یا یازده: دستورالعمل کامل بازی همراه با لینک دانلود

دو به دو با هم یار شوید و به شکل مربع هر دو یار، رو‌به‌روی هم بنشینید، به طوری که هر تیم قطر مربع را تشکیل دهد. دست‌دهنده چهار برگ به هر نفر می‌دهد و دست نهایی را برای خود بر می‌دارد و در نهایت چهار برگ بر روی زمین می‌گذارد؛ به طوری که همه بتوانند ببینند (دست بر روی زمین ریختن فقط در دست اول انجام می‌شود). توجه کنید که در بین ورق‌های روی زمین سرباز نباشد؛ اگر سرباز آمد آن را به میان دسته ورق‌ها برگردانید و...

آموزش پاسور چهار برگ : پاسور چهار برگ یا یازده پس از حکم، ایرانی‌ترین نوع بازی ورق است. هرچند مشابه این بازی که به هفت خاج یا هفت و چهار نیز معروف است در مصر و ایتالیا نیز بازی می‌شود، ولی گستردگی آن در هیچ کشوری به اندازه ایران نیست. شاید بتوان گفت محبوب‌ترین بازی ورق پس از حکم و شلم نیز همین نوع بازی است. انعطاف در بازی دو نفره ، سه نفره یا چهار نفره، هیجان برای رسیدن به امتیاز ۱۰۵ و نیز قاعده متفاوت و خاص سور زدن از ویژگی‌های جالب این بازی است که در محبوبیت آن تأثیر بسزایی داشته است. در آموزش پاسور چهار برگ ابتدا دستورالعمل این بازی را توضیح می‌دهیم و سپس به طور جزئی به قوانین، اصطلاحات و تخلفات این بازی می‌پردازیم. در نهایت می‌توانید از لینک دانلود بازی آنلاین ورق چهاربرگ را نیز برای بازی به صورت مجازی استفاده کنید.

مشخصات بازی

تعداد نفرات: ۲-۴ نفره

زمان بازی: هر دور حدوداً ۲۰ دقیقه

رده سنی: ۱۰

مقدار شانس: ۶۰ درصد

فهرست مطالب

دستورالعمل بازی پاسور چهاربرگ

برای شروع بازی چاربرگ دو به دو با هم یار شوید و به شکل مربع هر دو یار، رو‌به‌روی هم بنشینید، به طوری که هر تیم قطر مربع را تشکیل دهد.

دست‌دهنده چهار برگ به هر نفر می‌دهد و دست نهایی را برای خود بر می‌دارد و در نهایت چهار برگ بر روی زمین می‌گذارد؛ به طوری که همه بتوانند ببینند (دست بر روی زمین ریختن فقط در دست اول انجام می‌شود). توجه کنید که در بین ورق‌های روی زمین سرباز نباشد؛ اگر سرباز آمد آن را به میان دسته ورق‌ها برگردانید و ورق دیگری را به جای آن بگذارید. کسی که اولین دست را گرفته شروع به بازی می‌کند. بازیکن باید با توجه به ورق‌های روی زمین ورقی را بازی کند که مجموع عدد آن با یک یا چند ورق روی زمین به یازده برسد. در این صورت آن دست را برده و ورق‌ها را جمع می‌کند. شاه با شاه و بی‌بی با بی‌بی می‌رود. سرباز نیز تمام برگ‌های وسط به جز شاه و بی‌بی را بر می‌دارد.

دست‌دهنده پس از آمدن آخرین ورق خود، چهار برگ دیگر از دسته اصلی ورق‌ها  به هر بازیکن می‌دهد و این کار را تا زمانی که ورق‌ها تمام شود ادامه می‌‎دهد.

پس از اتمام دور بازی امتیازات به دست آمده تیمتان را بشمارید و در کاغذی یادداشت کنید. برای شروع دور بعد ورق‌ها را به نفر بعدی بدهید تا بُر بزند و دست بعدی را پخش کند.

آموزش پاسور چهار برگ

هر دست بازی منهای امتیاز سور‌ها بیست امتیاز دارد:

برنده بازی

برای تعیین تیم برنده در بازی پاسور ۱۱ ، هر بار امتیاز هر دست را بنویسید و با امتیاز دست بعدی جمع کنید. هر تیمی به امتیاز تعیین‌‏‎شده (معمولا ۱۰۰ یا ۱۰۵) برسد، برنده نهایی بازی است. اگر بیش از یک نفر به امتیاز ۱۰۰ یا بالاتر رسیده باشند و امتیازشان برابر باشد، بازی تا تعیین برنده قطعی ادامه خواهد داشت.

سی نکته شگفت‌انگیز درباره اسکربل

قوانین سور در پاسور یازده

تخلفات در چهاربرگ

چارچی: یک بازی شاد و خنده‌دار دورهمی، فقط ۴۵ هزار تومان

ورق چهار برگ آنلاین

بازی پاسور چهاربرگ را می‌توانید به صورت آنلاین نیز بازی کنید. در ادامه لینک‌های دانلود مختلف پاسور یازده قرار داده شده است:

چهار برگ آنلاین