تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷

چگونه خال را از بین ببریم

چگونه خال را از بین ببریم

اگر برای خال های پوستی روی صورت به دنبال درمان خانگی هستید، ما در پزشکت 23 درمان خانگی برای از بین بردن خال صورت را به شما معرفی می کنیم.

23 درمان خانگی برای از بین بردن خال صورت

اگر برای خال های پوستی روی صورت به دنبال درمان هایی هستید که بتوانید در خانه آنها را درمان کنید ما در پزشکت 23 درمان خانگی برای از بین بردن خال صورت را به شما معرفی می کنیم. خال ها سلولهای رنگدانه ای انباشته شده ای هستند که به صورت لکه های تیره روی پوست ظاهر می شوند. آنها در لایه های فوقانی و تحتانی پوست، صورت، گردن، بازوها و پاها ایجاد می شوند. در برخی موارد، خال ها همچنین می توانند در زیر ناخن، روی پوست سر و انگشتان پا ایجاد شوند. رنگ، شکل و اندازه خال در افراد مختلف متفاوت است. معمولاً در رنگهایی مانند قرمز، مشکی، قهوه ای، صورتی ظاهر می شود. در حالی که برخی لکه های مسطح و رنگی و برخی دیگر برجسته هستند.

ملانوسیت های بیش فعال، در بدن ملانین اضافی تولید می کنند که باعث ایجاد خال می شود. خال ها معمولاً به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید ایجاد می شوند. رنگدانه سلولهای با قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید در مناطق دیگر بدن پخش می شود و منجر به تشکیل خال می شود. فعالیت بیش از حد غدد چربی نیز می تواند منجر به تشکیل خال شود. خال تشکیل شده از چربی معمولاً زرد و زبر هستند.

چگونه خال صورت را در خانه درمان کنیم؟

برخی از خال ها درست از زمان تولد وجود دارند و برخی دیگر در دوران بلوغ و بارداری به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می شوند. داروهای طبیعی مقرون به صرفه، بدون درد و به راحتی قابل پیگیری هستند. بر خلاف محصولات حاوی مواد شیمیایی، مردم بیشتر از مواد طبیعی استفاده می کنند زیرا عوارض جانبی نسبتاً کمتری دارند. در این مقاله چند داروی خانگی برای از بین بردن خال ها آورده شده است.

سرکه سیب، یکی از 23 درمان خانگی برای از بین بردن خال صورت

سرکه سیب “پادشاه” درمان های خانگی است. اسیدیته موجود در سرکه خال را خشک می کند و باعث ایجاد یک زخم و در نهایت ناپدید شدن می شود. پنبه را در سرکه فرو کرده و روی خال بگذارید و آن را با کمک چسب نواری به مدت 5-6 ساعت محکم کنید. ناحیه را تمیز کرده و برنامه ACV را تا زمانی که خال شروع به تشکیل زخم می کند، تکرار کنید.

مرهم سیاه، یکی دیگر از 23 درمان خانگی برای از بین بردن خال صورت 

پماد مرهم سیاه اغلب برای از بین بردن خال های ناخواسته، کک و مک های بزرگ و سایر رویش های پوستی استفاده می شود. پماد مرهم سیاه را روی خال بمالید و روی آن را با نوار چسب بپوشانید. پانسمان را عوض کرده و هر 12 ساعت یکبار پماد تازه بزنید. این کار را چند روز تکرار کنید تا خال از بین برود.

جوش شیرین و روغن کرچک

روغن کرچک و جوش شیرین می توانند به طور طبیعی خال ها را از بین ببرند. جوش شیرین خال را خشک می کند، در حالی که روغن کرچک به روند بهبودی کمک می کند. روغن کرچک و جوش شیرین اجازه نمی دهد که خال هیچ زخمی را جای بگذارد. با 12 قاشق چایخوری جوش شیرین و 2-3 قطره روغن کرچک خمیری درست کنید. خمیر را روی خال بمالید و بگذارید یک شب بماند. این کار را هر شب تکرار کنید. این روش ممکن است منجر به التهاب پوست شود. نگران نباشید زیرا التهاب و قرمزی با گذشت زمان کاهش می یابد.

همین الان رایگان سوالتو از بهترین پزشکان و متخصصان بپرس.کلیک کنید!!!

پوست موز

پوست موز حاوی آنزیم ها و اسیدهای طبیعی مانند اسید اگزالیک و اسید اسکوربیک است که به حذف خال های ناخواسته کمک می کند یک تکه کوچک از پوست موز را روی خال بگذارید و آن را با نوار یا بانداژ در جای خود محکم کنید. بگذارید یک شب بماند. هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید تا زمانی که خال ناپدید شود.

روغن کندر

خواص جمع کننده اسانس روغن کندر باعث سفت شدن پوست اطراف خال، جذب چربی های اضافی و خشک شدن آن می شود. با مرور زمان زخم تشکیل شده و در نهایت می افتد. روغن اسانس را 3-4 بار در روز روی خال بمالید، هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید.

سیر

استفاده مداوم از سیر نتایج سریع را برای شما به ارمغان می آورد. استفاده از خمیر سیر می تواند منجر به تشکیل زخم شده و خال را از بین ببرد. حبه سیر را خرد کنید تا خمیر شود. آن را روی خال بمالید و بگذارید یک شب روی پارچه نخی پیچیده شود. این کار را چندین بار در روز به مدت سه هفته انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

کد تخفیف : ski

آب لیمو

آب لیمو سفید کننده و خاصیت جمع کننده دارد. خال سبک تر می شود و در نهایت یک زخم ایجاد می کند و می افتد. پنبه را در آب لیمو غوطه ور کرده و روی خال بگذارید. با استفاده از نوار پنبه را در جای خود محکم کنید. بگذارید 20 دقیقه بماند. این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید.

روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهی دارای آنتی اکسیدان ها و خواص درمانی است و برای از بین بردن زگیل و زخم های پوستی استفاده می شود. این اسانس برای از بین بردن خال ها نیز خوب عمل می کند. 1-2 قطره روغن پونه کوهی و1-2 قطره روغن کرچک را مخلوط کرده و روی خال بمالید. 2-3 بار در روز استفاده کنید.

روغن درخت چای

قرن هاست که روغن درخت چای برای درمان مشکلات پوستی مانند زگیل و خال استفاده می شود. خال به دلیل خواص قابض روغن درخت چای در نهایت از بین می رود. این روش هیچ عارضه جانبی مانند زخم یا سوزش ایجاد نمی کند. خال و ناحیه اطراف آن را با پنبه آغشته به روغن درخت چای پاک کنید. این کار را 2-3 بار در روز به مدت چند هفته انجام دهید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل بافت و آبرسانی پوست شما را بهبود می بخشد در حالی که به بهبود خال و خلاص شدن از شر آن کمک می کند. یک یا دو قطره روغن را روی خال بمالید و بگذارید بماند. این کار را هر روز صبح و شب تکرار کنید.

پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن اغلب برای درمان نواقص پوستی مانند لکه های پیری و کک و مک استفاده می شود. این ناحیه را ضدعفونی کرده و پوست را روشن می کند و به از بین رفتن لکه ها و خال های تیره کمک می کند. محلول پراکسید هیدروژن 35٪ را روی خال بمالید. این کار را 3-4 بار در روز انجام دهید.

زردچوبه

زردچوبه در حالی که ویتامین C خال را از بین می برد، به روند بهبودی پوست کمک می کند. ترکیب زردچوبه و عسل این اطمینان می دهد که هیچ علامتی از خال باقی نمی ماند. 1 قاشق چایخوری زردچوبه و 1 عدد قرص ویتامین C همراه با چند قطره عسل را مخلوط کنید. خمیر را روی خال بمالید و بگذارید به مدت 15-20 دقیقه به طور طبیعی خشک شود. این کار را دوبار در روز انجام دهید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا یک عامل تسکین دهنده و شفابخش است. حاوی پلی ساکاریدها، تانن ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی است که سلامت طبیعی پوست شما را باز می گرداند. آلوئه ورا برای از بین بردن خال های پوستی اندکی آهسته عمل می کند، بنابراین کمی صبور باشید و تا زمانی که به نتایج دلخواه نرسید، ژل آلوئه را ادامه دهید. محل مورد نظر را تمیز کرده و ژل آلوئه را روی خال بمالید. با باند پنبه ای بپوشانید و بگذارید 2-3 ساعت روی پوست بماند. این کار را دوبار در روز انجام دهید.

روغن دانه کتان

روغن بذر کتان برای بهبود بافت پوست و از بین بردن لک و کک و مک استفاده می شود. می تواند برای خال ها نیز به طور مشابه عمل کند. روغن بذر کتان همچنین حاوی اسیدهای چرب ضروری است که دارای خواص درمانی زخم هستند.2-3 قطره روغن دانه کتان و2-3 قطره عسل را مخلوط کرده و روی خال بمالید. بگذارید یک ساعت یا بیشتر بماند. آن را با آب بشویید. این ترکیب روغن و عسل را دوبار در روز استفاده کنید.

برگ گشنیز

برگ گشنیز دارای خواص جمع کننده است. به نظر می رسد در صورت استفاده موضعی سرد می شوند، سپس برای پوست داغ می شوند. این خواص باعث می شود که خال به زودی از بین برود. برگ های گشنیز را آسیاب کنید و با آب مخلوط کرده تا خمیری شود و روی خال بمالید. بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. این کار را هر روز به مدت حدود دو هفته تکرار کنید تا به نتیجه برسید.

عسل

عسل یک روش ارزان برای رهایی از این مشکل است. عسل اغلب به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی، خاصیت نرم کنندگی و خاصیت ضد التهابی برای بیماریهای مختلف پوستی استفاده می شود. نتیجه را ظرف یک هفته پس از استفاده مشاهده خواهید کرد. عسل را روی خال بمالید و با بانداژ بپوشانید. بگذارید یک ساعت بماند و سپس بشوئید. این کار را چندین بار در روز تکرار کنید. هر بار از یک باند تازه استفاده کنید.

ریشه قاصدک، یکی از 23 درمان خانگی برای از بین بردن خال صورت 

گیاه قاصدک در درمان خال ها بسیار موثر است. شیره موجود در ریشه و ساقه دارای خاصیت تصفیه کننده است و می تواند خال، زخم، جوش و حتی زگیل را درمان کند. مایع شیری را از ریشه قاصدک خارج کرده و بدون رقیق شدن روی خال بمالید و سپس آن را بشویید. اگر نمی توانید ریشه تازه پیدا کنید، از خمیر ریشه قاصدک خشک شده روی خال ها استفاده کنید. روش دیگر، چندین بار در روز ساقه قاصدک را روی خال بمالید و بعد از یک ساعت آن را بشویید. این کار را 2-3 بار در روز انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

آب پیاز، یکی از 23 درمان خانگی برای از بین بردن خال صورت 

آب پیاز یکی دیگر از داروهای خانگی عالی و بدون درد برای از بین بردن خال است. اسیدهای طبیعی موجود در آن باعث می شود که خال در چند روز ناپدید شود. استفاده از آب پیاز نسبتاً بی خطر است مگر اینکه به آن حساسیت داشته باشید. آب پیاز را روی خال بمالید و بگذارید یک ساعت یا بیشتر بماند. بعد از چند ساعت آب پیاز را با آب بشویید. این کار را 2-3 بار در روز تکرار کنید.

سیب زمینی

ترکیبات سفید کننده طبیعی موجود در سیب زمینی به روشن شدن و در نهایت محو شدن خال کمک می کند. تکه سیب زمینی را به مدت یک یا دو دقیقه روی خال بمالید. از طرف دیگر، یک تکه کوچک سیب زمینی را روی خال بگذارید و آن را با باند بپوشانید. اجازه دهید 4-7 روز بماند. با تجزیه سیب زمینی، خال نیز از بین می رود.

گل کلم، یکی از 23 درمان خانگی برای از بین بردن خال صورت 

گل کلم دارای مقدار زیادی ویتامین C است و می تواند به خشک شدن خال و افتادن آن به راحتی کمک کند. آب گل کلم تازه را روی خال ها بمالید. حداقل 30 دقیقه نگه دارید و سپس با آب بشویید. این کار را چند بار در روز تکرار کنید تا خال از بین برود.

آب آناناس، یکی از 23 درمان خانگی برای از بین بردن خال صورت 

آناناس حاوی مقادیر زیادی اسید سیتریک است که می تواند خال را حل کند. استفاده منظم از آب آناناس باعث تضعیف خال و ناپدید شدن کامل آن می شود. یک برش کوچک آناناس بردارید و چند دقیقه روی خال بمالید. این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

عصاره دانه گریپ فروت ، یکی از 23 درمان خانگی برای از بین بردن خال صورت 

عصاره دانه گریپ فروت قابض است و همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین E است. خاصیت قابض باعث می شود که خال در نهایت از بین برود و آنتی اکسیدان ها پوست را التیام بخشند. عصاره را مستقیماً روی خال بمالید و با بانداژ بپوشانید. بانداژ را بعد از یک ساعت بردارید. این کار را 2-3 بار در روز انجام دهید.

آب ساقه انجیر برای خال ها

آب ساقه انجیر به عنوان لایه بردار عمل می کند و خال را از ریشه خارج می کند. آب را از ساقه خارج کرده و روی نواحی آسیب دیده بمالید. بعد از 2-3 ساعت با آب معمولی بشویید. این کار را سه بار در روز تکرار کنید. هنگام استخراج و استفاده از شیره مراقب باشید زیرا ممکن است باعث ایجاد درماتیت شود. شیره را فقط بر روی خال و نه در هیچ جای دیگر اطراف آن بمالید.

منبع:

h ps:www.s ylec aze.coma icleseffec ive-home- emedies-fo -mole- emoval

چگونه خال را از بین ببریم