تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷

چگونه فایل زیپ را باز کنیم

چگونه فایل زیپ را باز کنیم

باز کردن فایل زیپ و باز كردن فايل rar در اندرويد آیفون و کامپیوتر به همراه معرفی بهترین برنامه زیپ باز کن

آموزش باز کردن فایل زیپ در اندروید آیفون و کامپیوتر و معرفی بهترین اپلیکیشن‌های زیپ

چگونه فایل a را باز کنیم یا با کدام برنامه زیپ اندروید می‌توان این قبیل فایل‌ها را در گوشی باز کرد؟ این موارد سوالاتیست که قطعاً برای همه ما پیش آمده است. زیپ کردن فایل یکی از راه‌های مرسوم برای کاهش حجم فایل‌هاست. اگر یک فایل زیپ روی گوشی اندرویدمان داشته باشیم، چگونه فایل را از حالت زیپ خارج کنیم ؟ در این مقاله قصد داریم نحوه باز کردن فایل زیپ در اندروید را به شما نشان دهیم و همچنین بهترین برنامه باز کردن فایل زیپ برای اندروید را معرفی کنیم. با مجله فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا همراه باشید.

به لطف مزایایی که قالب ZIP فراهم می‌کند، فشرده‌سازی فایل روشی رایج به شمار می‌رود، مخصوصاً در مواردی که حجم فایل‌ها برای نگهداری یا ارسال خیلی زیاد است. هر از گاهی ممکن است یک فایل ZIP را در گوشی خود دانلود کنید، حال برای خواندن یا دیدن مطالب آن ابتدا باید فایل را از حالت فشرده یا زیپ خارج کنید. به همین منظور در این مقاله نحوه اکسترکت فایل در گوشی برای شما آورده شده است.

باز کردن فایل زیپ در گوشی

قبل از اینکه یاد بگیریم “چگونه در گوشی فایل را از حالت فشرده خارج کنیم” بهترست ابتدا با مفهوم فایل zip آشنا شویم. فایل زیپ آرشیوی از یک یا چند فایل است که با استفاده از الگوریتم فشرده سازی با هم فشرده می‌شوند. ZIP یکی از انواع مختلف قالب‌های فایل فشرده و یکی از رایج‌ترین اشکال فایل‌های فشرده است. البته فرمت‌های دیگری هم مثل RAR ،۷Z و GZ وجود دارند. برخلاف فایل‌های عادی که می‌توانید مستقیماً آن‌ها را با برنامه‌های سازگار باز کنید، فایل‌های زیپ باید مراحلی را طی کنند تا محتوای آن قابل مشاهده باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع روش های باز کردن فایل های زیپ در اندروید آیفون و کامپیوتر آشنا شوید.

چگونگی باز کردن فایل زیپ در اندروید

برای باز کردن فایل زیپ در اندروید به برنامه‌ای نیاز داریم که چنین عملکردی را ارائه می‌دهد، متاسفانه همه‌ی فایل منیجرها در اندروید کار نمی‌کنند. در این مقاله‌ی آموزشی، از برنامه Files شرکت Google که به‌صورت پیش‌فرض روی گوشی اندرویدی نصب است، برای باز کردن فایل زیپ اندروید استفاده می‌کنیم. دستگاه‌های A d oid GO و سری Pixel Google این نرم افزار زیپ اندروید را دارند، همچنین می‌توانید آن را به‌صورت رایگان از پلی استور دانلود کنید.

قبل از اکسترکت کردن یا از حالت فشرده خارج کردن فایل، باید فضای کافی برای انجام این فرآیند را داشته باشید. بدون فضای ذخیره سازی کافی، خطای “memo y full” دریافت خواهید کرد. معمولاً کم پیش می‌آید که با این مشکل روبه‌رو شوید، مگر اینکه با فایل‌های بسیار بزرگ کار کنید، اما برای جلوگیری از این امر نکات مربوط به خالی کردن فضای ذخیره سازی در دستگاه اندروید را بررسی کنید و سپس مراحل زیر را طی کنید.

۱- برنامه Files را بارگیری و نصب کنید.

۲- برنامه را باز کنید، سپس به پوشه حاوی فایل ZIP خود بروید (فایل‌های ZIP دارای پسوند فایل .ZIP هستند). .em-ads-1 max-wid h: 600px; wid h: 95% ; ma gi : 5px au o 30px au o; paddi g: 20px 20px 1px 20px; bo de - adius: 10px; box-shadow: 0 0 16px 7px .em-p -b s2 img ma gi : 0 10px; heigh : 30px; cu so : poi e ; .em-p -b s2 display: flex; jus ify-co e : ce e ; ma gi : 10px 0 30px 0; .eh-off spa fo -size: 12px; .eh-off fo -size: 14px; colo : fo -weigh : 700; ma gi -bo om: 7px; .em-ads-1::befo e colo : fo -size: 17px; co e : ; backg ou d: bo de - adius: 3px; posi io : ela ive; paddi g: 1px 5px; ex -alig : ce e ; op: 0px; floa : lef ; .sellico posi io : i he i ; display: block; wid h: 60px; z-i dex: 4; a sfo m: o a e(324deg); .em-ad o a e . i le fo -weigh : bold; fo -size: 14px; .em-si gle-ad o a e ex -alig : ce e ; display: o e; .em-e able display: block; @media o ly sc ee a d (max-wid h: 768px) .em-ad o a e wid h: 100%; .em-p -b s2 img heigh : 24px; .em-ad o a e . i le heigh : 45px; .em-ad o a e box-shadow: o e; bo de - op: 1px dashed ed; bo de -bo om: 1px dashed ed;

۳- برای شروع فرآیند، روی فایل ZIP ضربه بزنید و گزینه Ex ac را از پنجره پاپ آپ انتخاب کنید.

۴- پس از اتمام، این برنامه لیستی از کلیه فایل‌های استخراج شده را نمایش می‌دهد.

۵- اگر دیگر به فایل ZIP نیازی ندارید، کادر حذف فایل ZIP را انتخاب کنید و روی Fi ished ضربه بزنید.

فایلها توسط Google اکسترکت شده و در همان پوشه فایل ZIP اصلی ذخیره می‌شود. اگر گزینه Dele e file ZIP را انتخاب کنید، فایل اصلی حذف می‌شود، اما محتویاتش در آن پوشه باقی می‌ماند.

در ادامه به ایمن موضوع می‌پردازیم که به وسیله‌ی برنامه‌ها شخص ثالث فایل زیپ را چگونه باز کنیم…

چگونه فایل زیپ را در اندروید باز کنیم ؟ ( معرفی برنامه ها)

علاوه بر برنامه Files که توسط گوگل ارائه می‌شود، می‌توانید از برنامه‌های دیگر برای باز کردن فایل زیپ در اندروید استفاده کنید. در اینجا لیستی از چندین برنامه بازکردن فایل زیپ در اندروید را برای شما قرار داده‌ایم که در نوع خود بهترین هستند.

۱. Wi Zip برای باز کردن فایل زیپ در اندروید

نسخه موبایل این برنامه زیپ باز کن مانند ورژن دسکتاپی معروف آنست. این نرم افزار از قالب‌های ZIP و ZIPX پشتیبانی می‌کند، اما اگر به پشتیبانی فرمت‌های بیشتری نیاز دارید، می‌توانید نسخه Wi dows را انتخاب کنید.

این یکپارچه‌سازی به شما امکان می‌دهد تا فایل‌های ZIP ذخیره شده در فضای ابری را باز کنید و فایل‌ها را از این فضا در دستگاه خود کپی کنید یا فایل‌های خود را در cloud ذخیره سازید. علاوه بر این، می‌توانید مطالب آرشیو شده را بدون باز کردن قفل مشاهده کنید. همچنین در آن قابلیت زیپ کردن برخی فابل‌ها نیز وجود دارد، اما نحوه درست کردن فایل زیپ در گوشی به وسیله‌ی این برنامه در حوصله‌ی این مقاله نمی‌گنجد.

برای آموزش باز کردن فایل زیپ در اندروید با Wi Zip مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- برنامه را باز کرده و همه فایل‌های بایگانی شده را در صفحه اصلی انتخاب کنید. ۲- روی منوی سه نقطه‌ای مجاور بایگانی مورد نظر خود ضربه بزنید و U zip را انتخاب کنید.

نحوه باز کردن فایل زیپ با این برنامه به همین سادگیست.

۲. باز کردن فایل زیپ در اندروید با Za chive

Za chive یکی دیگر از برنامه‌های عالی برای باز کردن فایل زیپ در اندروید است. این برنامه از بسیاری از قالب‌های فایل فشرده، از رایج‌ترین‌ها گرفته تا فرمت‌های نه چندان معمول پشتیبانی می‌کند. برخی از فرمت‌های فایل پشتیبانی شده شامل ۷zip ،RAR ،RAR5 ،BZIP2 ،GZIP ،XZ ،ISO و TAR است. بنابراین، اگر می‌پرسید چگونه فایل a را در گوشی باز کنیم ؟ در جواب باید گفت استفاده از این برنامه باز کردن فایلهای a در اندروید را ممکن می‌سازد.

ZA chive به شما امکان می‌دهد محتویات آرشیو را در قالب‌های انتخاب شده مشاهده کنید و در صورت تمایل می‌توانید آرشیوهای محافظت شده با رمز عبور خود را نیز ایجاد کنید. نحوه باز کردن فایل a  در اندروید با برنامه ZA chive به شرح زیر است:

۱- روی فایل ZIP خود ضربه بزنید، سپس گزینه Ex ac he e یا Ex ac o را انتخاب کنید. ۲- از…Ex ac برای تعیین محل قرارگیری فایلهای فشرده نشده، استفاده کنید.

۳. RAR

RAR یکی دیگر از برنامه‌های مدیریت فایل یکپارچه و برنامه باز کردن فایل زیپ در اندروید است و توسط همان توسعه‌دهندگان Wi RAR ساخته شده است و می‌تواند RAR ،ZIP ،۷Z ،ISO و انواع دیگر فایل‌ها را باز کند. همچنین می‌توانید فایل‌ها را در قالب‌های انتخاب شده فشرده کنید. RAR می‌تواند آرشیوهای ZIP و RAR را بدون باز کردن آنها مشاهده کند. این برنامه سبک بوده و باز کردن فایل زیپ در اندروید wi a هم بسیار آسان است.

RAR دارای قابلیت‌های اضافی، از جمله قابلیت تست و تعمیر فایل‌های آرشیو آسیب دیده است، اما مانند ویندوز، این ویژگی‌اش چندان قابل‌اعتماد نیست. برای باز کردن یک فایل ZIP در RAR، آرشیو را لمس کرده و نگه دارید، Ex ac files o ،Ex ac files یا Ex ac he e را انتخاب کنید. برای انتخاب مکان دلخواه ذخیره سازی فایل خود Ex ac files o را انتخاب کنید. آموزش باز کردن فایل زیپ در اندروید با برنامه RAR به همین سادگی بود که برای شما شرح دادیم و یکی از دلایل محبوبیت آن، همین ساده بودن کار با آنست.

۴. ALZip

ALZip از محبوب‌ترین برنامه‌های فایل فشرده برای باز کردن فایل زیپ در اندروید است که از فرمت‌های ZIP ،۷z و RAR پشتیبانی می‌کند. ناگفته نماند باز کردن فایل a در اندروید یک آپشن کاربردی برای این برنامه در نظر گرفته می‌شود. همچنین، این برنامه ویژگی‌های دیگری مانند تقسیم بایگانی‌ها و پیش نمایش فایل‌ها قبل از اکسترکت کردن را دارد. علاوه بر این، ALZip از قابلیت کشیدن و رها کردن (دراگ اند دراپ) پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید با کشیدن یک فایل به فایل دیگر، آرشیو ایجاد کرده و فایل‌ها را بین پوشه‌ها جابجا یا کپی کنید.

روش باز کردن فایل زیپ در اندروید و خارج کردن فایل‌ها از حالت فشرده در ALZip نیز بسیار آسان است. کافیست به بایگانی ZIP خود بروید، روی فایل ضربه بزنید و گزینه Ex ac را انتخاب کنید. سپس محل ذخیره شدن فایل‌های استخراج شده را انتخاب کنید و روی تأیید ضربه بزنید.

۵. Zip-U zip-File Ex ac o

اگر هنوز هم می‌پرسید که چگونه فایل زیپ را باز کنیم در گوشی می‌توانید از Zip-U zip-File Ex ac o که یک برنامه سبک است نیز برای باز کردن فایل زیپ در اندروید استفاده کنید. همانطور که از نام این برنامه پیداست، می‌‌‌‌‌‌توانید فایل‌های ZIP را ایجاد یا باز کنید. همچنین رمزگذاری برای ایمن سازی آرشیوهای ZIP نیز امکان پذیرست و مانند سایر برنامه‌های موجود در لیست، می‌توانید قبل از باز کردن فایلهای زیپ در اندروید محتویات آرشیو را هم مشاهده کنید.

تنها نکته منفی باز کردن فایل فشرده در اندروید با Zip-U zip اینست که فقط از فایل‌های ZIP پشتیبانی می‌کند. با این حال، این برنامه یک رابط کاربری دوستانه دارد که یکی از ویژگی‌های اصلی برنامه به شمار می‌رود. برای باز کردن فایلهای فشرده در اندروید در صفحه اصلی برنامه بر روی گزینه “Comp essed Files” ضربه بزنید، به فایل ZIP خود بروید و روی منوی سه نقطه مجاور فایل ضربه بزنید. در آخر، روی Ex ac He e ضربه بزنید.

دانستن نحوه باز کردن فایل‌های زیپ در اندروید امری ضروری است، زیرا خواه و ناخواه، هر از گاهی با این نوع قالب فایل فشرده برخورد خواهید کرد. برنامه Files کل فرایند را آسان می‌کند، اما فقط از فایل‌های ZIP پشتیبانی می‌کند، بنابراین در صورت نیاز می‌توانید از سایر برنامه‌های معرفی شده در مقاله استفاده کنید.

در این قسمت سعی کردیم به شما یاد دهیم به وسیله‌ی برنامه‌های شخص ثالث چگونه فایل زیپ را در اندروید باز کنیم و بهترین برنامه‌ها برای این کار را نیز معرفی کردیم. در ادامه به اموزش باز کردن فایل a در اندروید می‌پردازیم.

باز کردن فایل a در اندروید

معمولاً برای کاهش فایل‌های حجیم و اشتراک گذاری راحت‌تر آن‌ها، کاربران تصمیم به فشرده سازی فایل‌ها می‌گیرند که بعضی اوقات باز کردن این فایل‌های فشرده با ذخیره سازی آن، اندکی دردسر ساز است و نیاز به نرم‌افزارهای جانبی مثل برنامه زیپ دارید.

حال اگر می‌پرسید که جدا از فایا‌ل‌های زیپ،چگونه فایل a را باز کنیم ؟پاسخ ساده است، در واقع اکثر برنامه‌های معرفی شده در بالا مثل “RAR” و “ALZip” و در زمینه باز کردن فایل زیپ و a کاربردیس هستند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

باز کردن فایل زیپ در ایفون

اگر برای شما هم سوال پیش آمده در آیفون چگونه فایل زیپ یا a را باز کنیم باید گفت در این پلتفورم نیز به سادگی اندروید می‌توانید فایل‌های زیپ یا Ra را باز کنید و کافیست نرم‌افزارهای مربوط به آن را نصب کنید. از جمله بهترین برنامه‌های بازکردن فایل زیپ که محیط کاربری ساده و روانی دارند، می‌توان به Izip و Files اشاره کرد که حتی نیازی نیست پیش زمینه خاصی در رابطه با آن‌ها داشته باشید، چرا که با ورود به محیط کاربری آن‌ها به راحتی متوجه نحوه کارشان خواهید شد. البته هزاران برنامه‌ی دیگر در این زمینه وجود دارد و زیاد تفاوتی ندارد کدام یک را نصب کنید، چرا که کلیات و کارکرد آن‌ها تقریباً یکسان است.

Files

این برنامه قابلیت‌های متعددی دارد و در واقع باز کردن فایل زیپ یکی از ویژگی‌های جانبی آنست که با بالاترین سرعت انجام می‌شود و محیط کاربری ساده و راحتی نیز دارد.

Izip

یکی از برنامه‌های تخصصی برای بازکردن یا ساختن فایل زیپ که دلیل محبوبیت آن سرعت بسیار بالا و عملکرد راحت و ساده آنست.

باز کردن فایل زیپ در کامپیوتر

ساده‌ترین پلتفرم برای باز کردن فایل‌های زیپ و فشرده قطعاً کامپیوتر است. معروف‌ترین و بهترین برنامه‌ها برای بازکردن یا فشرده سازی فایل‌ها در قالب Zip یا RAR برنامه Wi Ra و Wi Zip محسوب می‌شوند که حتماً اسم آن‌ها را شنیده‌اید. هر دو برنامه بسیار سبک و ساده بوده و بعد از نصب، کافیست باز کردن فایل‌های Zip و RAR را به این نرم افزارها بسپارید. سپس روی فایل مدنظر راست کلیک کرده و گزینه Ex ac را انتخاب کنید تا فایل از حالت RAR یا Zip خارج شود.

بهترین برنامه زیپ باز کن

باز کردن فایل زیپ با استفاده از برنامه‌ها شاید بهترین روش برای این کار باشد که در کمترین زمان ممکن شما را به هدفتان می‌رساند. برنامه‌های زیادی برای همه پلتفرم‌ها به منظور باز کردن فایل‌های زیپ وجود دارد که اکثر آن‌ها محیط کاربری ساده و روانی دارند و در عملکرد تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند و تنها شرکت‌های سازنده‌ آن‌ها متفاوت است. برای کامپیوتر، بی شک برنامه معروف Wi a بهترین است و برای سیستم عامل اندروید و آیفون نیز لیستی از بهترین‌ها را برای شما در این مقاله آوردیم که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به Wi zip و iZip اشاره کرد.

در این مقابه سعی کردیم به شما آموزش دهیم چگونه فایل زیپ را باز کنیم و تقریباً تمامی پلتفرم‌های رایج را بررسی کردیم. امیدواریم به خوبی توانسته باشیم به سوال چطور فایل زیپ را باز کنیم پاسخ دهیم. شما از چه برنامه‌‌ای برای باز کردن فایل زیپ در اندروید استفاده می‌کنید؟ نظرات و تجربیات خود را در مورد باز کردن فایل زیپ با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

فایل زیپ را چگونه باز کنیم ؟

بستگی به پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از برنامه‌های گفته شده در این مقاله، فایل زیپ خود را به سادگی باز کنید یا یک فایل زیپ ایجاد کنید.

بهترین برنامه برای باز کردن فایل زیپ در گوشی اندروید چیست؟

برنامه‌های زیادی در این زمینه وجود دارند که عمدتاً عملکرد روان و یکسانی را از آن‌ها شاهد هستیم. در این بین برنامه‌ Wi Zip محبوبیت بسیاری میان کاربران دارد.

آیا فایل‌های زیپ آسیب دیده را می‌توان در گوشی ترمیم کرد؟

بله این قابلیت در نرم افزارهای گوشی نیز وجود دارد، اما نباید انتظار داشته باشید دقت و سرعت عملی به خوبی ویندوز و کامپیوتر داشته باشند و بهترست فایل های خراب را با کامپیوتر درست کنید.

چگونه فایل زیپ را در اندروید باز کنیم ؟

برای باز کردن فایل زیپ کافیست یکی از برنامه‌های گفته شده در مقاله را دانلود کنید و مطابق آموزشی که داده شده، گام به گام پیش بروید تا به سادگی فایل خود را اکسترکت کنید.

چگونه فایل زیپ را باز کنیم