تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷

گام به گام ریاضی ششم صفحه 49

گام به گام ریاضی ششم صفحه 49

پاسخ کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۴۹ ریاضی ششم ابتدایی ⚡️ حل سوالات صفحه 49 فصل سوم اعداد اعشاری کتاب ریاضی پایه ششم ❤️ با راه حل و توضیحات کامل.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۴۹ ریاضی ششم

گام به گام صفحه 49 ریاضی ششم ابتدایی و حل سوالات فعالیت و کار در کلاس فصل 3 اعداد اعشاری با توضیحات

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۴۹ ریاضی ششم؛ جهت مشاهده پاسخ سوالات صفحه 49 فصل سوم اعداد اعشاری در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

پاسخ کاردرکلاس صفحه ۴۹ ریاضی ششم

۱- حاصل عبارت ها را به دست آورید.۲- حاصل عبارت های زیر را به صورت ذهنی به دست آورید.۳- به کمک شکل ها حاصل ضرب ها را پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی ششم

???? دانش آموز عزیز حتما قبل از کمک گرفتن از این مطالب درسی خودتان هم به سوالات فکر کنید و آن ها را پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید آن ها را برطرف کنید. با این کار مفهوم درس را نیز به خوبی متوجه می شوید.

حل فعالیت صفحه ۴۹ ریاضی ششم ابتدایی

۱- تقسیم های زیر را با توجه به شکل بنویسید.۲- حاصل تقسیم ها را مانند نمونه با تبدیل به کسر به دست آورید.

۳- محمد می خواست یک قطعه چوب به طول ۴۲ متر را به ۷ قسمت مساوی تقسیم کند. برای اینکه طول هر قطعه را حساب کند، تقسیم ۷ ÷ ۴۲ را به صورت ذهنی انجام داد. او ابتدا ۴۲ تا ۰۱ را بر ۷ تقسیم کرد، شد ۶ تا ۰۱ که برابر است با ۰۶. با توجه به عبارت زیر، درستی روش او را توضیح دهید. به همین ترتیب پاسخ تقسیم روبه رو را انجام دهید. با روش بالا حاصل تقسیم های زیر را به صورت ذهنی پیدا کنید.

همچنین بخوانید: جواب تمرین صفحه ۴۷ ریاضی ششم

✅ در این بخش جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۴۹ ریاضی ششم از فصل سوم اعداد اعشاری را مرور کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو نمایید. همچنین اگر سوالی دارید از بخش نظرات بپرسید.

گام به گام ریاضی ششم صفحه 49